Šodien - Silto džemperu diena!

11.02.2020
Šodien - Silto džemperu diena!
Šodien, 11. februāŗī, norisinās starptautiskā ikgadējā akcija “Silto džemperu diena”. Akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Ropažu novada vidusskolas Ekoskola Silto džemperu dienā aicina simboliski, par 3 grādiem, samazināt temperatūru telpās, lai apliecinātu atbalstu iniciatīvai un pievērstu uzmanību globālajām klimata pārmaiņām.

Akcijā piedalās arī Ropažu novada pašvaldība, darba vietā samazinot iekštelpu gaisa temperatūru par 3 grādiem.

Kampaņa aizsākās 2005.gadā, kad Flandrijas reģiona Ekoskolas, Kioto protokola iedvesmotas, rīkoja pirmo Silto džemperu dienu. Tās sākotnējā ideja bija atgādināt par klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi, aicinot veikt vienkāršas ikdienas darbības – piemēram, samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas.

Kopš 2016. gada kampaņa aktīvi rosina uz savstarpēju sadarbību globālā līmenī, iesaistot Ekoskolas no visas pasaules, kā arī citus dalībniekus.

Silto džemperu dienu izmanto kā rīku sadarbības tīklu veidošanai starp skolām, organizācijām, uzņēmumiem, pašvaldībām un pat valstu valdībām, lai kopīgi sniegtu lielāku ieguldījumu siltumnīcas gāzu emisiju samazināšanā un klimata pārmaiņu novēršanā.

Piedalies un  atbalsti!

Datora versija