Noslēdzies projekts “Saspēlē un piespēlē!”

10.02.2017
Noslēdzies projekts “Saspēlē un piespēlē!”
2016. gada septembrī biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība uzsāka projektu “Saspēlē un piespēlē”, kura būtība un mērķis bija pilnveidot un attīstīt prasmes, veidojot attiecības. Projektu biedrība realizēja pateicoties Ropažu novada pašvaldības izsludinātajam projektu konkursam.

Sociālo prasmju attīstīšana un stiprināšana mazina stresa izpausmes. Tas rosina vairāk sadarboties un labāk izprast vienam otru, gan pusaudzim un jaunietim vienam otru, gan vecākus.

Projekts “Spēlē un Piespēlē!” tika uzsākts 5.septembrī un noslēdzās šī gada janvārī. Projektā ar dažādiem radošiem uzdevumiem, spēlēm, dažādām fiziskām aktivitātēm un lomu spēlēm jaunieši un pusaudži vecumā no 11 līdz 13 gadiem, Ropažos un Zaķumuižā aktīvi strādāja pie sociālo prasmju attīstīšanas, pilnveidoja savas komunikācijas iemaņas un attīstīja prasmi veidot emocionāli siltas savstarpējās attiecības, kā arī paaugstināja savu pašvērtējumu.

Nodarbību ietvaros pusaudži veidoja salas, karogus, maskas, iejutās dažādos tēlos, tos prezentēja, izspēlēja dažādas lomas un mainījās ar tām, kopīgi radīja un iestudēja izrādi, kā arī ievēroja viens otrā labās īpašības un par tām runāja. Tika izspēlētas vairākas spēles, tādas kā „Šahs ar komandu”, „Es devos ceļojumā ņēmu līdz...”, „Aizved mani līdz mērķim” u.c. Jauniešiem lieliski izdevās radošuma attīstīšana. Tāpat nodarbību cikla laikā notika nepārtraukts darbs pie iekšējo resursu apzināšanās un novērtēšanas.

Projektā darbojās zinoši eksperti un jomas speciālisti, kā piemēram, drāmas terapeite, Rīgas Stradiņa Universitātes lektore un Drāmas terapijas asociācijas valdes locekle Inese Skukovska, Ropažu novada izglītības psiholoģe, psiholoģijas maģistre Linda Knīsa.

Liels un sirsnīgs paldies par sapratni un pretimnākšanu Zaķumuižas pamatskolas direktorei Intai Ozolai un iesaistītajiem pedagogiem, kā arī paldies par līdzdalību Ropažu vidusskolas iesaistītajiem pedagogiem.

Projekta komandas vārdā

Eva Haberkorne-Vimba

 

                     

Datora versija