Lielā talka – 27. aprīlī. Aicinām ziņot par plānotajām talkošanas vietām novadā

10.04.2019
Lielā talka – 27. aprīlī. Aicinām ziņot par plānotajām talkošanas vietām novadā
Katru pavasari tūkstošiem cilvēku Latvijā atsaucas uz aicinājumu piedalīties Lielajā talkā, sakopjot un uzlabojot sev apkārt esošo teritoriju, lai darītu mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaulē, dotu iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudinātu citus iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

Šogad Lielās Talkas iniciatori aicina cilvēkus ne tikai vākt atkritumus, bet arī šķirot, tos vācot, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos.

Iedzīvotāji tiek aicināti talkā šķirot, atdalot plastmasu no citiem atkritumiem. Tāpēc talkošanās vietās tiks piešķirti zilas un baltas krāsas maisi. Zilie tiks paredzēti plastmasai, baltie – citiem atkritumiem.

Arī Ropažu novada pašvaldība ik gadu aicina ikvienu - novada iedzīvotājus, uzņēmējus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus aktīvi iesaistīties „Lielās talkas” organizēšanā un norisē.

Šogad aicinām iedzīvotājus sakopt savu māju pagalmus un tuvāko apkārtni, kā arī pievienoties citām talkošanas vietām novadā, kur plānoti kādi lielāki talkošanas darbi.

Aicinām iedzīvotājus informēt Ropažu novada pašvaldību par vietām, kuras Jūs gatavojaties Lielās talkas laikā sakopt vai labiekārtot, par plānotajiem darbiem un  nepieciešamo atbalstu talkošanai, rakstot uz e-pastu: inga.koleca@ropazi.lv vai zvanot pa tālruni 67918580, 29220892, 26488256.

Plānotās talkošanas vietas Ropažu novadā aicinām reģistrēt Lielās talkas mājas lapā http://talkas.lv/pieteikt-talku/. Tas palīdzēs mums apzināt talkošanas vietas novadā, kā arī plānot talkas laikā savākto atkritumu maisu savākšanu un nogādāšanu. 

Talkas maisus būs iespējams saņemt lielākajos novada ciemos pie atbildīgajiem talkas koordinatoriem:

Ropaži, Andris Ezertēvs (RN Ciemats SIA) t. 20221748

Tumšupe Sergejs Guščins,(RN Ciemats SIA)  t. 29479777

Zaķumuiža, Valdis Šīrants,  (SIA Vilkme) t. 29433578

Silakrogs, Mucenieki Andris Smidrovskis (RN Ciemats SIA) t. 28391210

Tuvojoties Talkas dienai, www.ropazi.lv varēsiet atrast apkopotu informāciju par talkošanas vietām Ropažu novadā un plānotajiem darbiem.

 

 

Datora versija