Lepojamies! Ropažu Mākslas skolas absolvente Elīna Sargūna atzīta par vienu no 10 Eiropas kultūras mantojuma radītāju konkursa uzvarētājiem!

10.07.2019
Lepojamies! Ropažu Mākslas skolas absolvente Elīna Sargūna atzīta par vienu no 10 Eiropas kultūras mantojuma radītāju konkursa uzvarētājiem!
Konkursā tika aicināti piedalīties bija Eiropas valstu iedzīvotāji vecumā no 12 līdz 18 gadiem novērojot, atklājot un atspogulojot viņu apkārtnē esošo kultūras mantojumu, tā nozīmi un vērtību.

Jūnija sākumā Ropažu Mākslas skolas audzēkņu Elīnas Sargūnas un Adrianas Lozinskas darbi valsts līmenī tika izvirzīti tālākai dalībai starptautiskajā konkursā, pārstāvot Latviju Eiropā.

Elīna Sargūne savu stāstu veidoja par savu sirdslietu un vismīļāko vaļasprieku – latviešu tautas deju. Elīnas stāsts tika iedzīvināts pašas veidotā animācijas filmiņā.

“Mūsu tautas dejas dzīvo ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē, kur vien dzīvo kāds latvietis. Eiropas kultūra nav iedomājam bez latviešu tautas dejām. Paaudzes mainās, bet mūsu tautas dejas turpina dzīvot. Tam dzīvs apliecinājums ir Latviešu dziesmu un deju svētki, kad tūkstošiem dejotāju spēj apvienoties vienā veselumā.

Man tautas deja ir dzīve. Dejoju kopš divu gadu vecuma. Tautas dejas palīdz man atrast jaunus draugus, palīdz labāk izprast cilvēciskās attiecības. Dejojot, es nekad neesmu viena, nekad neesmu tikai pati par sevi. Dejā ir svarīga katra dejotāja atbildība, katra dejotāja smaids, prieks, ieguldījums un atdeve. Latviešu tautas deja ir spēks. Spēks, kas vieno, spēks, kas iedvesmo, spēks, kas ceļ spārnos.

Katrai Eiropas tautai ir sava valoda, savs kultūras mantojums, katrai savs karogs un pārliecība. Deja spēj vienot mūs visus. Dejā satiekas ne tikai dažādas paaudzes, bet arī dažādas kultūras, nācijas un tautas.

Dejai ir sava valoda. Dejas valoda ir ritms un mūzika, kas liek piecelties kājās visai Eiropai un dejot, dejot, dejot…”, tā latviešu tautas dejas nozīmi savā darbā raksturo Elīna Sargūna.

Starp pārējiem konkursa uzvarētājiem ir jaunieši ar kultūras mantojuma stāstiem no Ziemeļmaķedonijas, Krievijas, Gruzijas, Serbijas un Ukrainas.

Konkursa uzvarētāji novembrī tiks aicināti apmeklēt un iepazīt Eiropas kultūras galvaspilsētu Strasbūru.

Vairāk par konkursu un iepazīties ar uzvarētāju darbiem varat šeit

Datora versija