Iedvesmas stunda Ropažu novada jauniešiem

04.01.2017
Iedvesmas stunda Ropažu novada jauniešiem
“Iedvesma ir viegla un svaiga vēsma, kas var mainīt notikumu gaitu. Iedvesmas stāsti, iedvesmojošie cilvēki, iedvesmojošā vide - ir neredzamas, netaustāmas, bet spēcīgas un iedarbīgas detaļas ceļā uz attīstību un lieliem sasniegumiem. Šī pārliecība mudināja mūs ļauties lieliem sapņiem par Latvijas nākotni un ir kļuvusi par pamatideju IEDVESMAS iniciatīvai.”

Tās ir iniciatīvas “Iedvesma” vērtības, ar kurām dalās tās vēstneši, tiekoties ar jauniešiem un cilvēkiem dažādās Latvijas vietās.

Pavisam neilgi pirms skolēnu ziemas brīvdienām, 20. decembrī, iniciatīva “Iedvesma” pēc Ropažu novada Jaunatnes un tūrisma lietu speciālista Ilvara Ieviņa uzaicinājuma viesojās Ropažos, kur Ropažu vidusskolas un Zaķumuižas pamatskolas vecāko klašu skolēniem bija iespēja klātienē tikties ar iedvesmojošiem cilvēkiem - režisori, producenti un vairāku TV raidījumu vadītāju Žaklīnu Cinovsku, improvizācijas teātra aktieri Jāni Skuteli. Savukārt producents un mūziķis Arstarulsmirus (ex Gustavo) palīdzēja veidoties sarunai par iedvesmu, to, kā tā palīdz radošām un arī ne tik radošām aktivitātēm.

Žaklīna Cinovska un Jānis Skutelis ar Ropažu novada skolēniem dalījās pārdomās par to, kas viņus iedvesmo, ko viņi ikdienā dara un pie kādām atziņām nonākuši.  

Žaklīna jau vidusskolā zinājusi, kas viņai patīk un ko grib darīt, un viņasprāt svarīgākais ir darīt to, kas tev patīk, un darīt kopā ar īstajiem cilvēkiem. Savukārt Jānis Skutelis daloties ar savām vērtīgajām pieredzēm, aicina atcerēties, ka ir forši daudz darīt, bet vajag arī atpūsties, kā arī, ka ne vienmēr ir vērtīgi paļauties uz laimīgu, nejaušu izdošanos.

Pēc iedvesmotāju uzrunām, sekoja praktiskie uzdevumi. Vispirms katram skolēnam individuāli bija jāpārdomā un jāpieraksta vismaz 5 lietas, kas viņu iedvesmo. Tad kopā ar skolēniem iedvesmotāji mēģināja noskaidrot to, kas ir iedvesma, kas skolēnus iedvesmo un kas savukārt gluži pretēji - neļauj iedvesmoties. To ir svarīgi zināt, lai saprastu, kā īstajā, vajadzīgajā brīdī iedvesmu ‘’noķert’’. Skolēni diskusiju rezultātā vienojās, kas ir iedvesma un kas palīdz iedvesmoties  – mērķis, enerģija, motivācija,  izaicinājums, labsajūta, prieks, uzmundrinājums, vēlme, ieinteresētība, iekšēja drošība, rezultāta vizualizācija. Savukārt iedvesmas slāpētāji jeb antiiedvesma ir slinkums, rutīna, diskomforts, bailes, nogurums, motivācijas un atbalsta trūkums, jēgas un mērķa zaudējums.

Iedvesmai ir liela nozīme visas dzīves garumā, jo tā palīdz dažādām lietām notikt, veidoties un izdoties, un tā iet roku rokā ar patiku, prieku un gandarījumu.

Paldies ‘’Iedvesmas’’ komandai par Iedvesmas stundu un - Iedvesmas pilnu un radošu Jauno gadu!

 

Informāciju sagatavoja

Ropažu novada pašvaldības SA daļa

Datora versija