Brīvdienās Ropažu pašvaldības policija aiztur divus autovadītājus alkohola reibumā

23.01.2017
Brīvdienās Ropažu pašvaldības policija aiztur divus autovadītājus alkohola reibumā
21. janvāra rītā Ropažu novada pašvaldības policijas inspektors, uzreiz pēc dežūras beigām dodoties uz mājām, Ropažu centrā pamanīja agresīvi braucošu vieglo transporta līdzekli, kura izskats liecināja par iespējamu aizliegumu piedalīties ceļu satiksmē.

Uz notikuma vietu tika izsaukta dežūrējošā pašvaldības policijas ekipāža, kura konstatēja, ka transporta līdzekļa valsts numura zīmes neatbilst tehniskās apskates uzlīmē norādītajām numura zīmēm, kā arī vadītāja izelpā tika konstatēta alkohola koncentrācija. Vadītājs tika aizturēts un nodots Ceļu policijas darbiniekiem.

22. janvāra vakarā, Ropažu novada pašvaldības policija, Ropažos, pie kafejnīcas Vēja ligzda pamanīja stāvošu vieglo transporta līdzekli RENAULT, kuram nebija Valsts reģistrācijas numura zīmes. Gaidot iepriekš minētā t/l vadītāju, tika saņemts izsaukums par masveida konfliktu kādā citā Ropažu novada ciematā. Minētais izsaukums radīja pamatotas aizdomas, ka masveida konflikts nav reāls un tas ir veikts, lai novirzītu dežūrējošo pašvaldības policijas ekipāžu uz citu vietu.

Uz norādīto masveida konflikta vietu tika papildus piesaistīts un nosūtīts cits policijas darbinieks, kurš apstiprināja, ka saņemtais izsaukums ir nepamatots un minētajā konflikta vietā neviena persona netika sastapta. Domājot, ka policijas ekipāža devusies prom, iepriekš minētajā transporta līdzeklī RENAULT iekāpa trīs personas un uzsāka braukt pa Rīgas ielu. Braucošais t/l tika apturēts. Tā vadītājs pie stūres bija sēdies alkohola reibumā. Pieņemtajos paskaidrojumos viens no aizturētā t/l pasažieriem norādīja savu mobilo tālruni, no kura arī tika veikts viltus izsaukums. Vadītājs tika aizturēts un nodots Ceļu policijas darbiniekiem, kā arī uzsākta administratīvā lietvedība par nepamatotu dienestu izsaukšanu.

Diemžēl nākas secināt, ka 2017. gads ir tikko kā iesācies un jau vairāki vadītāji Ropažu novadā sēdušies pie stūres būdami alkohola reibumā, kas noteikti uzliek mums par pienākumu pastiprināti pievērst uzmanību šai būtiskajai problēmai.

Vadot transporta līdzekli alkoholisko vai citu apreibinošu vielu iespaidā, vadītājs REĀLI APDRAUD SAVU UN APKĀRTĒJO CILVĒKU DZĪVĪBU UN VESELĪBU.

 

Diāns Veličko,

Ropažu novada pašvaldības policijas priekšnieks

Datora versija