Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem

11.01.2019
Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem
Pēc novembra mēnesī veiktās aptaujas “Iedzīvotāju pieredze un intereses, apmeklējot veselību veicinošās aktivitātes Ropažu novadā”, vairāki iedzīvotāji izteikuši ne tikai atsauksmes un ierosinājumus, bet arī uzdevuši jautājumus Ropažu novada pašvaldībai par dažādām tēmām, uz kuriem tiek sniegtas atbildes.

Ar aptaujas rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

JAUTĀJUMI

Kāpēc daudzi pasākumi (lekcijas) notiek laikos, kad citiem vēl ir darbs? Daudzi brauc arī no Rīgas

Skaidras informācijas par to, cik iedzīvotāji ir tie, kuri konkrētu pasākumu vai lekcijas vēlētos apmeklēt konkrētā, sev pieņemamā laikā mums nav, bet, lai aktivitāšu norise “neievelkas” pārāk ilgi vēlu vakarā, to norises laiks ieplānots, mūsuprāt, optimālākais.

Kāpēc atsaka nodarbības, ja apmeklēts iepriekš?

Veselības veicināšanas projekts paredz, ka no visa aktivitāšu klāsta katrs iedzīvotājs (deklarējies Ropažu novadā) izvēlas tikai vienu, kurā piedalīsies. Atkārtota dalība tiek apstiprināta pretendentiem tajā gadījumā, ja vēlamais unikālo dalībnieku skaits nodarbību grupā netiek sasniegts pietiekamā apjomā.

Kāpēc Ropažos nav trenažieru zāle?

Ropažu vidusskolas renovācijas procesa ietekmē arī tika nojaukta skolas ēkā ierīkotā trenažieru zāle. Trenažieru zāle ir nenoliedzami nepieciešama arī Ropažos, ne tikai Zaķumuižā, to atzīst arī pašvaldība. Šis jautājums ir risināšanā.

Kad Ropažos tiks atjaunots futbola stadions? Kad būs peldbaseins?

Gan stadions gan peldbaseins ir risināšanas stadijā. Prioritāri pašvaldība par savu uzdevumu uzskata esošo sporta laukumu sakārtošanu (kas pieejami ikvienam interesentam). Otrais prioritārais jautājums šajā gadījumā ir stadiona izbūve, kam šobrīd tiek izstrādāts projekts. Pagaidām peldbaseinus pašvaldība aicina izmantot pieejamos tuvākajā apkārtnē (Stopiņi, Ogre, Mālpils, Sigulda, Krimulda u.c.)

Kad būs invalīdiem paredzētas stāvvietas pie Ropažu KIC?

Jautājums ir aktualizēts pašvaldībā.

Kad plānots renovēt māju Silakrogā «Priedes» 4?

2018.gada nogalē SIA Ciemats veica iepirkumu par energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbiem daudzdzīvokļu mājā Priedes 4, Silakrogā, Ropažu novadā. Iepirkums ir noslēdzies. Par precīzu laika grafiku būvdarbiem aicinām vērsties pie mājas apsaimniekotāja SIA “Ciemats”.

Vai un kad ir plānots mainīt autobusu pakalpojumu sniedzēju firmu?

Ropažu novada pašvaldība ar pašvaldības autotransportu nodrošina skolēnu pārvadājumu. Savukārt sabiedriskā autobusu pakalpojums, piemēram, ar Rīgu nav pašvaldības pakalpojumus un pašvaldība nevar noteikt, kas veiks autobusu pārvadājumus. Sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālās nozīmes maršrutos organizē valsts SIA “Autotransporta direkcija”.

Kādi ir plāni saistībā ar ēku pie pieturas, kas rada ne pārāk labu iespaidu, izkāpjot no autobusa, ejot uz veikalu utt.?

Minētā ēka ir privātīpašums.

 

Kā tiek risināti tirdzniecības vietu un automašīnu novietošanas jautājumi?

Jautājums par tirdzniecības vietām un automašīnas novietošanas jautājumiem ciemu teritorijas tiks skatīts, plānojot un apstiprinot 2019.gad budžetu.

 

Vai jautājums par telpu piešķiršanu pensionāriem (Zaķumuižā) tiek risināts?

Ropažu novada pašvaldība vienmēr ir sadarbojusies ar novada senioriem, atbalstot viņu dažādās aktivitātes un pasākumus. Zaķumuižā seniori ir aicināti izmantot telpas Zaķumuižas kultūras namā, savukārt Silakrogā un Muceniekos senioru aktivitātes notiek Multifunkcionālā centrā.

 

KOMENTĀRI

Varētu radīt iespēju apmeklēt zumbas nodarbības iedzīvotājiem.

Vēlams nodarbības saskaņot ar kultūras pasākumiem (lai nepārklājas).

Pašvaldība ņems vērā šos ieteikumus organizējot savas aktivitātes un pasākumus. Tomēr vienmēr pastāv iespēja, ka kāds pasākums pārklāsies, ja to mērķauditorijas būs atšķirīgas.

Ambulancē ir maz fizioloģiskām procedūrām mūsdienīgas tehnoloģijas, varbūt Ropažu pašvaldība var palīdzēt, it sevišķi muguras problēmām!

Ropažu doktorātu drīzumā sagaida vērienīgi rekonstrukcijas darbi, kas paredz atvērt jaunas telpas atsevišķām procedūrām un arī nodarbībām. Tomēr iedzīvotāji tiek aicināti plānot savu dzīvesveidu tā, lai muguras problēmas neaktualizējas. Veselības veicināšanas projekta ietvaros 2019.gadā ieplānotas nodarbības ar fizioterapeitu vairākos novada ciemos. Aicinām uz šīm nodarbībām pieteikties!

 

Informācija mājas lapā nav atrodama. Informācija par novusu, zolīti u.c., vienmēr ir pirmajā vietā, bet iedzīvotāju veselības informācija "pazūd".

1. Ik dienu Ropažu novada pašvaldības SA daļa pašvaldības informatīvajā vietnē www.ropazi.lv ievieto iesniegtu aktuālu informāciju. Dažkārt ievietojamās informācijas ir daudz un iespējams tādēļ var šķist, ka kāda cita agrāk ievietota informācija "pazūd", taču tā nav. Sadaļā Novads - Jaunumi - vienmēr atradīsiet aktuālo informāciju par veselības veicināšanas pasākumiem. Svarīgākos jaunumus, kurai, kā uzskatām, iedzīvotājiem būtu jāpievērš uzmanība, ievietojam mājas lapas aktuālo jaunumu sadaļā mājas lapas 1 lapas labajā augšējā stūrī vai Jaunumu sadaļas augšpusē. Tur Aktuālā informācija uz noteiktu laiku tiek "piesprausta", lai nepazūd kopējā ziņu klāstā.

 

Darboties aktīvāk Facebook un izmantot iespēju pasākumus reklamēt Facebook, atlasot konkrēto lokāciju, vecuma, grupas utt. Tas izmantots netiek.

Ropažu novada pašvaldība arvien vairāk izmanto FB kā svarīgu komunikācijas instrumentu, taču pasākumu reklamēšana šajā sociālajā kontā ir maksas pasākums un  tādēļ rūpīgi apsveram nepieciešamību izmantot šo maksas pakalpojumu. Turklāt vienlīdz liela uzmanība jāpievērš arī tām mērķauditorijām, kuras ikdienā nelieto sociālos tīklus, informējot tos ar mājaslapu, avīzes, plakātu un mutvārdu komunikācijas palīdzību. Taču - paldies par ieteikumu, noteikti ņemsim vērā!

 

Vairāk nodarbību jauniešiem!

2018. gadā ir tikuši organizēti (un 2019. gadā tiek plānoti) galda spēļu vakari, sporta spēļu turnīri, improvizācijas teātra nodarbības, talantu šovs un citi pasākumi jauniešiem, kā arī ir labs piedāvājums interešu izglītībai no skolām un sporta centra. Iespējams, izpētot sīkāk informāciju, varēs atrast sev interesējošās nodarbības. Bet, protams, vienmēr var vairāk organizēt nodarbības vēl dažādākām interesēm. Par idejām droši var rakstīt jauniesi@ropazi.lv 

Būtu forši, ja Ropažu novada pašvaldība taisītu vairāk radošu konkursu un pasākumu jauniešiem.

Pavasarī tiks organizēts  pasākums ‘’Ropaži Got Talent’’ un rudenī jauniešu diena ‘’EU, Ropaži!’’.  Jau otro gadu Zaķumuižā tiek organizēts ‘’Ziemassvētku festivāls’’ jauniešiem, kura ietvaros ir radoši un atraktīvi konkursi  jauniešiem. Ja ir kādas idejas, droši rakstiet uz jauniesi@ropazi.lv 

 

Pašvaldība izsaka pateicību iedzīvotājiem par aptaujā izteikto atzinību. Ieteikumus pašvaldība savā turpmākajā darbā ņems vērā, lai aizvien vairāk veicinātu dzīves vides uzlabošanos.

Aicinām iedzīvotājus arī turpmāk būt aktīviem un izmantot pašvaldības sniegtās iespējas. Savu vidi veidot iedzīvotāji tiek aicināti arī paši, piemēram, organizējot interešu grupas, lai piesaistītu vēlamos speciālistus nodarbībām, lai organizētu pasākumus vai cita veida aktivitātes. Iespēju robežās pašvaldība sniegs savu atbalstu.

Info: ropazi@ropazi.lv, t.6791666

Datora versija