Ar Indijas vakaru Dienas centrā “Mucenieki” aizsācies nodarbību cikls “Iepazīsti cittautu kultūru”

pirms 6 dienām
Ar Indijas vakaru Dienas centrā “Mucenieki” aizsācies nodarbību cikls “Iepazīsti cittautu kultūru”
Dienas centrs “Mucenieki” ir aizsācis nodarbību ciklu ”Iepazīsti cittautu kultūru,” kura ietvaros Muceniekos viesojušies dažādu valstu pārstāvji, stāstot par savas valsts kultūru, tradīcijām, interesantiem faktiem.

10. oktobrī  pie mums viesojās divi Indijas jaunieši Hushi (mācās 10.klasē)  un Joshan (mācās 12. klasē). Abi jaunieši, kopā ar savām ģimenēm, pārcēlās uz dzīvi Latvijā  pirms 4 gadiem. Abi jaunieši brīvi runā latviešu valodā, arī savu nākotni,  iespējams, redz Latvijā, jo viņiem šeit ļoti patīk.  

Jaunieši stāstīja par Indiju, tās skaistumu, tradīcijām,  lietām un notikumiem, kas viņiem ir svarīgi. Iepazināmies ar skaisto Indijas Kathak deju, uzzinājām neparastu stāstu par sievieti ar fenomenālu matemātisko  atmiņu  Shakuntala Devi, ar ko Indijas iedzīvotāji ļoti lepojas, kā arī baudījām Indijas garšu - ēdām vienu no Indijas nacionāliem ēdieniem - Kheer, kas mums atgādināja  saldu rīsu piena putru ar riekstiem, klāt dzērām īstu Indijas tēju. Izrādās indieši tēju vāra no piena, klāt liekot kardemonu, krustnagliņas un kanēļa standziņu, tas viss kopumā dod savdabīgu, bet labu garšu.

Paldies jauniešiem par šo vakaru, un uz tikšanos citos cittautu kultūru vakaros!

 

Anita Antone,

Dienas centra “Mucenieki” darba organizatore

Datora versija