Aktīvi turpinās darbi elektrolīnijas "Latvijas-Igaunijas 3. starpsavienojums" būvniecībā Ropažu novadā

22.04.2020
Aktīvi turpinās darbi elektrolīnijas "Latvijas-Igaunijas 3. starpsavienojums" būvniecībā Ropažu novadā
Aktīvi turpinās AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) attīstības projekta "Latvijas-Igaunijas 3. starpsavienojums" jaunās 330 kV elektropārvades līnijas būvniecībā darbi Ropažu novadā – notiek līnijas pamatu izbūve un atsevišķās vietās ir uzsākta balstu montāža.

Jaunās līnijas izbūve ir gandrīz pabeigta posmos no Igaunijas robežas līdz Alojai un no Limbažiem līdz Skultei, tur tuvākajā laikā tiks labiekārtotas būvniecības vietas un novērsti konstatētie defekti. Savukārt posmā līdz Limbažiem notiek jauno balstu pacelšana un uzsākta vadu vilkšana, bet tālāk līnijas trasē virzienā uz Rīgu – Sējas, Inčukalna un Ropažu novados notiek balstu pamatu izbūve.

Jaunā līnija tiek būvēta pa posmiem virzienā no Igaunijas robežas uz Rīgu. Patlaban no līnijā paredzētajiem 527 balstiem 404 ir pabeigta pamatu izbūve, 252 balsti ir pacelti, bet pie 204 balstiem ir izvilkti vadi kopumā 74 kilometru garumā. Kopējais līnijas garums Latvijā ir 176 kilometri.

"Neskatoties uz dažādiem sarežģījumiem, tajā skaitā tiem, ko rada arī izsludinātais ārkārtas stāvoklis Latvijā vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai, ceram, ka projekta realizācija tiks veikta saprātīgos termiņos un nebūs nepieciešama daļas no plānotajiem izbūves darbiem pārcelšana uz vēlāku laiku," norāda par attīstību atbildīgais AST valdes loceklis Arnis Staltmanis.

Projekta "Latvijas-Igaunijas trešais starpsavienojums" būvniecībā plānots ieguldīt 84 milj. EUR, no kuriem ap 62% ir Eiropas Savienības Infrastruktūras savienošanas finanšu instrumenta (CEF) līdzfinansējums.

Projekta ietvaros paredzēts izbūvēt 330 kV augstsprieguma elektropārvades līniju no Rīgas TEC-2 līdz Igaunijas robežai, kā arī veikt apakšstacijas TEC-2 paplašināšanu, savukārt Igaunijas pārvades sistēmas operators “Elering” izbūvēs šīs līnijas daļu Igaunijas teritorijā līdz apakšstacijai Kilingi-Nōmme. Elektropārvades līnijas projektēšanas un izbūves darbus veic pilnsabiedrība "EE-LV Interconnection", savukārt darbus apakšstacijā TEC-2 – Empower AS filiāle Latvijā. Līnijas izbūve tikai aizsākta pērn un noslēgt projektu plānots līdz gada beigām.

Ņemot vērā projekta nozīmīgumu, Ministru kabinets ir noteicis tam nacionālo interešu objekta statusu. Nacionālo interešu objekta statusa piešķiršana ir veids, kādā valsts realizē politisko izšķiršanos saistībā ar plānoto valsts attīstību enerģētikas jomā un uzņemto starptautisko saistību izpildi.

Aija Ikstena

Komunikācijas vadītāja

Tālr. +371 29174571

E-pasts: aija.ikstena@ast.lv

Par AS "Augstsprieguma tīkls"

AS "Augstsprieguma tīkls" ir neatkarīgs elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades pakalpojumu, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, un nodrošina brīvu trešās puses pieeju pārvades tīklam. Veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu elektroenerģijas pārvadi.
Datora versija