Ābeļu stādīšana Ropažos Mežu dienu 2019 ietvaros

20.09.2019
Ābeļu stādīšana Ropažos Mežu dienu 2019 ietvaros
Pasaules talkā Latvija jau otro gadu piedalās ar īpašu akciju “Laimes koki”, aicinot sēt un stādīt kokus kā ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Ropažu novada pašvaldība arī vēlas sakopt un labiekārtot Ropažu novadā augošo ābeļu aleju pie valsts nozīmes autoceļa P10.

Ropažu novadā augošā ābeļu aleja ir unikāla, iespējams garākā Latvijā un tā nešaubīgi ir daļa no Ropažu ciema identitātes, tādēļ ir svarīgi rūpēties par šīs alejas saglabāšanu turpmākos gadus.

Lai iespēju robežās atjaunotu ābeļu aleju un dotu iespēju priecāties par jauniem, skaisti ziedošiem kokiem Ropažu novadā, 2015. gadā ābeļu stādīšanas tradīciju aizsāka Ropažu vidusskolas Ekoskola sadarbībā ar Ropažu novada pašvaldību. Pēdējos gadus Lielās talkas laikā ābeļu alejā tiek izzāģēti vecie, nokaltušie ābeļu zari. 2018. gada Pasaules talkas ietvaros Ropažu novada pašvaldības iestādes darbinieki un Pirmsskolas izglītības iestādes “Annele” audzēkņi iestādīja 20 Laimes ābeles.

Šogad turpinājām iesākto un aicinājām talkā Ropažu novada vidusskolas skolēnus, PII “Annele” audzēkņus, VSAC “Vidzeme” filiāles “Ropaži” iemītniekus, pašvaldības iestādes darbiniekus un Mucenieku patvēruma meklētāju izmitināšanās centra iemītniekus. Kopīgiem spēkiem atjaunojām Latvijā garāko ābeļu aleju, iestādot vairāk nekā 30 jaunas ābelītes.

Finansiālu atbalstu jaunu dekoratīvo ābeļu iegādei sniedza Meža attīstības fonds. Ropažu novada pašvaldība vairākus gadus pēc kārtas piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības Meža dienu ideju konkursā, kura šī gada moto: Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu! 

Datora versija