12. februārī - Silto džemperu diena! Piedalies!

11.02.2019
12. februārī - Silto džemperu diena! Piedalies!
Otrdien, 12. februārī notiks starptautiskā ikgadējā akcija klimata pārmaiņu mazināšanai “Silto džemperu diena”, lai pievērstu uzmanību, uzsvērtu un aizdomātos, kā mēs ikdienā varam mazināt pasaules “sildīšanu”.

“Silto džemperu dienā” ikviens no Jums tiek aicināts saģērbties nedaudz siltāk un labprātīgi un simboliski savā darbavietā samazināt gaisa temperatūru par 2 grādiem, kas nav krass siltuma samazinājums un netraucēs Jums darboties kā ierasts, taču atstās ietekmi uz situāciju kopumā.

Arī Ropažu novada pašvaldība atsaukusies Ropažu vidusskolas Ekopadomes aktīva aicinājumam pievienoties “Silto džemperu dienai”, pievēršot uzmanību klimata pārmaiņu mazināšanai.

Arī Ropažu vidusskolā temperatūra telpās tiks samazināta pavisam nedaudz, tikai par dažiem grādiem, ņemot vērā laika apstākļus – izmaiņas nebūs krasas, daži iespējams to pat nepamanīs, dažiem būs vēsāk, tāpēc paredziet, ka jaka vai džemperis noderēs, taču enerģijas ietaupījums gan būs ievērojams.

Vidusskolā izmantojot iespēju, stundās tiks runāts par klimata pārmaiņām, kā arī pārdomāsim savus pārvietošanās paradumus – aicinās ikdienā doties uz skolu ar kājām, ja dzīvo netālu, bet, ja jābrauc, - izvērtēt iespēju  doties uz skolu kopā ar draugu, ar kaimiņu ģimeņu bērniem vai sabiedrisko transportu.

Ikviens no Jums ir aicināts parādīt savu attieksmi un līdzdalību šajā starptautiskajā akcijā arī sociālajos tīklos, tādējādi demonstrējot rūpes par savu un mūsu visu kopējo nākotni un vienlaikus aicinot piedalīties arī citus: ievieto FB vai Instagram foto, ka tu piedalies šajā akcijā un ka tev ir svarīgi, pievienojot #UzvelcDžemperi un #Ekoskolas.  

Būsim atsaucīgi un atbildīgi!

 

 

Datora versija