Tautas deju kolektīvs "RUDZI"

Tautas deju kolektīvs "RUDZI"

Latvieši ir dziedātāju un dejotāju tauta jau no senseniem laikiem. Deja vieno, iedvesmo, uzlādē, atjauno. Deja ir kā maģisks rituāls… Lai cik dažādi mēs būtu ikdienas dzīvē un darbos, dejā mēs visi esam vienā lidojumā – latviešu tautu meitas un latviešu tautu dēli, ar cieņu iznesam tērpu, ar pilnu atdevi ieliekam sevi dejā.

No sākuma vienmēr ir ideja, vīzija, tad realizācija. 2015.gada rudenī tie bija Mārcis un Kristīne, kuri teica: “Draugi, IR jādejo, jo mēs gribam dejot un mēs dejosim!” Tā piepulcējās līdzīgi domājošie un varošie, un nu jau esam stabili 8 pāri – tas ir 16 dejotāji Ropažu novadā!

Deju kolektīvs “Rudzi” atbilstoši tā nosaukumam ir ziemājs – labība, kas tiek sēta rudenī. Kolektīvs iesēts 2015. gada rudenī Zaķumuižas klubā un savu graudu birumu jau ir devis pirmajā sezonā. Kolektīva dalībnieki meklē un atrod jauniešus sevī, īsti jauneklīgā garā pārspējot savus “nevaru”, “negribu” un “nemāku”.

Šobrīd notiek 2 mēģinājumi nedēļā – pirmdienās Zaķumuižas klubā no 19.00 līdz 22.00 un ceturtdienās no 20.00 līdz 22.00.

Kolektīva vadītāja ir Antra Valnere, kas ir ne tikai pieredzes bagāta deju skolotāja un horeogrāfe, bet arī Latvijas čempione 64 lauciņu dambretē! Tad nu viņa mūs mēģinājumos bīda pa laukumu kā kauliņus J

Pirmais uznāciens rampu gaismā bija 2016.gada 23.janvārī Ropažos ar latviešu tautas deju klasiku – „Rucavieti” un “Gatves Deju”. Nodejots arī pirmais koncerts brīvdabā Lieldienās un pirmā deju skate Lēdurgā. Tas bija liels satraukuma un gandarījuma brīdis, kad ar dejām “Pavaicāju Jānīšam” un “Latviešu pāru deju svītu” ieguvām 2. pakāpes novērtējumu savā deju kolektīvu kategorijā, jo daudziem mūsu dejotājiem tā bija pirmā skate.

Par mūsu aktivitātēm aicinām sekot līdzi mūsu Facebook lapā – TDK Rudzi.

Kontaktinformācija:

Vadītāja Antra Valnere

Tālrunis: 26319118

E-pasts: rudzidejo@gmail.com

Attēli

Datora versija