Tautas deju kolektīvs "RUDZI"

Tautas deju kolektīvs "RUDZI"

Latvieši ir dziedātāju un dejotāju tauta jau no senseniem laikiem. Deja vieno, iedvesmo, uzlādē, atjauno. Deja ir kā maģisks rituāls.Lai cik dažādi mēs būtu ikdienas dzīvē un darbos, dejā mēs visi esam vienā lidojumā – latviešu tautu meitas un latviešu tautu dēli, ar cieņu iznesam tautastērpu, ar pilnu atdevi ieliekam sevi dejā.

Deju kolektīvs “Rudzi” atbilstoši tā nosaukumam ir ziemājs – labība, kas tiek sēta rudenī. Kolektīvs iesēts 2015. gada rudenī Zaķumuižas klubā un katru sezonu sniedz savu atdevi koncertos un deju skatēs.

Šobrīd notiek 2 mēģinājumi nedēļā – otrdienās no 19.30 līdz 22.00 Zaķumuižas klubā (vai Zaķumuižas skolā) pāra nedēļās un Ropažu KIC nepāra nedēļās un ceturtdienās no 19:30 līdz 22.00 Zaķumuižas klubā.

Kolektīva vadītāja ir Liene Kļaviņa, repetitore ir Anna Avota.

Liene ir diplomēta deju un ritmikas skolotāja, un deju kolektīvu vadītāja ar 5 gadu stāžu - viņa māca gan mūs, gan arī jauniešus no TDA "Sprigulītis". Liene ir ļoti enerģiska un prasīga skolotāja, mums ir liels prieks ar viņu būt kopā mēģinājumos. Īpaši Rudziem patīk iesildīšanās pie J.Paukštello dziedātās dziesmas par Pasaku un nesaku!

Santa ir mūsu repetitore, mūsu staltās gaitas un nostiepto pirkstgalu operatore, dejotāja ar 18 gadu stāžu. Kopā ar Santu baudam baleta pamatkompozījas, pie viena arī apgūstot franču valodu - žetē, plijē, relevē un frappē - mums tie nav tikai svešvārdi, bet virtuozas ķermeņa kustības, kas tikai no malas skatoties var šķist vienkārši izpildāmas!

Pirmais uznāciens rampu gaismā Rudziem bija 2016.gada 23.janvārī Ropažos ar latviešu tautas deju klasiku – „Rucavieti” un “Gatves Deju”. Esam dejojuši gan Ropažos un Zaķumuižā, gan izbraukumos ārpus novada robežām - Baldonē, Līvānos, Ādažos un citur, kur mūs aicina draugu kolektīvi.

Mums nebijusi pieredze bija Jāņu ielīgošana, kā mūsu koncertturneja, kad vienas dienas laikā izdejojāmies gandrīz visos Ropažu novada ciemos. Palīgos aicinot folkloras kopu "Oglīti", uzbūrām svētku noskaņas un lecām rotaļās gan Ropažos un Zaķumuižā, gan Silakrogā un Muceniekos.

"Rudzi" pulcē ap sevi tikai varošos un darošos cilvēkus - jo aizņemtāki cilvēki, jo lielāks prieks atrast laiku arī dejošanai! Ar mūsu dejotājas Katrīnas ieguldījumu, realizējām ES projektu un tagad koncertos varam rotāties skaistajos Kuldīgas tautastērpos. Kuldīgas tērpus izvēlējāmies kā savus pirmos tērpus tāpēc, ka tajos dominē zilā krāsa, kas ļoti labi saskan ar kolektīva "Rudzi" nosaukumu.

Pašlaik, ar Ropažu novada pašvaldības atbalstu, kolektīvam top jauni Ziemeļvidzemes tautastērpi.

Kāpēc dejot tieši "Rudzos" vislabāk var pastāstīt paši dejotāji:

Andrejs: "Rudzi man ļauj pacelties pāri ikdienas rūpēm."

Dainis: "Kā jau čaļiem tas ir ierasts, arī es pirms četriem gadiem, biju atturīgs attiecībās ar tautasdejām. Dzīve iegrozījās tā, ka nu jau esmu soļa attālumā no saviem pirmajiem deju svētkiem."

Santa: "Dejošana ir brīnišķīga relaksācija un meditācija kustībā. Ķermenis pēc mēģinājumiem ir ieguvis jaunu garu, bet nākamā diena ir daudz dinamiskāka un pozitīvāka!"

Elza: "Pagājušajā gadā, pievienojoties Rudziem, nenojautu, cik ļoti man gribēsies augt un turpināt. Šobrīd noteikti varu teikt, ka deja ir mans hobijs. Rudzi ir mans hobijs!"

Bet īstenībā - ne jau tikai dejošana mūs vieno - mēs dažreiz arī kopā atpūšamies. Leģendāri ir kļuvuši maģiskie vasaras vakari, kad tiekamies skaistā lauku sētā, kur karsējamies paštaisītā čigānu pirtī un atslābināmies karstā ziedu vannā turpat pļavas vidū!

Šogad brīnišķīgs izvērtās arī kopējais laivu brauciens - pašā vasaras vidū noķērām labāko un siltāko laiku, lai ieairētos jūrā no Rindas un Irbes upēm!

 

Par mūsu aktivitātēm aicinām sekot līdzi mūsu Facebook lapā – TDK Rudzi.

Kontaktinformācija:

Vadītāja - Liene Kļaviņa

Tālrunis: 29399109

E-pasts: rudzidejo@gmail.com

Attēli

Datora versija