Rudens blūza koncerts!

07.09.2020
Rudens blūza koncerts!

Rudens blūza koncerts

 

Ropažu Kultūras un izglītības centra lielajā zālē

 

23.oktobrī 19:00 - 24:00

 

Fortress Blues Band

 

Latvian Blues Band

 

The Swamp Shakers

 

 

Koncertā visas sēdvietas pie galdiņiem. Koncerts notiks trīs daļās, ar starpbrīžiem. Ieeja no plkst.17.30.

Visu pasākuma laiku darbosies bufete ar dzērieniem un uzkodām.

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un Ropažu Kultūras un izglītības centrā. Biļešu cenas 10-20 EUR.

Organizē Ropažu Kultūras un izglītības centrs un R&B Blues festival.

Telefona nr. uzziņām 26399456.

 


Grupa Fortress Blues Band uz skatuves muzicē jau kopš 1993. gada, un tādējādi tiek dēvēta par senāko, joprojām muzicējošo blūza kolektīvu Latvijā. Tas bija toreiz, kad viņi bija jauni un traki, kad Ilgvars Rišķis no grupas Dzeltenie Pastnieki kopā ar Māri Krasmani izlēma, ka blūza Latvijā ir par maz, tāpat kā laba viskija. Lai izveidotu, patiesi, ko spīdošu bija jāsapulcē labākie no labākajiem savā nozarē. Un tā, Māris Krasmanis – ģitāra, labi zināms katram, kas jel kad kaut ko dzirdējis par Latvijas džezu, roku, vai blūzu - bungu maestro Vilnis Strods (Villijs) grupai pievienojies nesen, tālajā 2010. gadā un skanējums jau atkal mainījies uz vēl labāku, interesantāku. Un, protams, maestro Gints Žilinskis.. komentāri lieki! Guntis Krivms - šī balss ir zināma ik katram, kas kaut reizi ir ieslēdzis TV Fortress Blues Band sācis muzicēt no tās radīšanas un pierādījis, ka ir komandas cienīgs dalībnieks. Nereti grupas sastāvam pievienojas Oskars Stolse-Semerovs, zināms, kā Latvijas spēcīgākais “Harp” virtuozs. Jāatzīmē, ka toreiz fortresiešiem tas bija darbs, bet tagad aizraušanās, jo daudz kas ir mainījies no tā nemaz tik tālā 1993.gada. Viņi muzicēja uz lielās skatuves, gan krodziņos, gan festivālos. Tagad krodziņu ir kļuvis mazāk, lielo skatuvju vairāk - blūza mīļotāji Fortress BB aicina, klausās un mīl.

 


Grupa Latvian Blues Band uzstāšanās vienmēr ir aizraujošs un oriģināls piedzivojums ar publikas iesaistīšanu koncerta gaitā. Tā kā grupas repertuārs ir ļoti plašs un dažāds, grupa gandrīz nekad nespēlē pēc iepriekš sagatavotas muzikālo gabalu secības, bet programmu veido uz vietas pēc izjūtām un koncerta atmosfēras, tādējādi, nākot uz Latvian Blues Band dzīvo uzstāšanos kaut nedēļu no vietas/pēc kārtas, katrs koncerts būs savādāks un, iespējams, pilnīgs pretstats no iepriekšējā. Kā grupas muzikālās ietekmes, kas visspilgtāk raksturo grupas skanējumu varētu nosaukt tādus māksliniekus, kā Albert King, Freddie King, B.B. King Albert Collins, Willie Dixon, Muddy Waters, T-Bone Walker un daudz citus. Grupas orģinālmūzika sniedzās no Ņūorleānas “second line” ritmiem sajaukumā ar r’n’b un soul mūziku līdz pat dziļam Chicago blues skanējumam.

 

Grupā The Swamp Shakers ir apvienojušies aizrautīgi un talantīgi mūziķi, kurus vieno vēlme kompetenti spēlēt mākslinieciski augstvērtīgu mūziku, kas pašiem patīk, tādējādi radot prieku sev un klausītājiem. Ansamblis iezīmējas ar savu īpašo muzikālo un krasi izteikto stilistisko tēlu. Grupa spēlē gan pašu komponētas dziesmas, gan 50. gadu klasiskā rockabilly un rokenrola skaņdarbu interpretāciju, tās šodienas stilu var nosaukt arī kā Juke Joint Blues. “The Swamp Shakers” aktīvi koncertē Latvijā un ārpus tās, apceļoja ar koncertiem Nīderlandi, Lielbritāniju, Beļģīju, Franciju, Vāciju, Somiju, Poliju, Šveici, Igauniju, Norvēģiju, Ungāriju, Zviedriju, Lietuvu, Čehiju un Īslandi. 2019. gadā grupa izdeva savu debijas albūmu “Don’t Wanna Miss”. Albums piedalījās “Zelta Mikrofons” konkursā un tika iekļauts Nominantu sarakstā kā viens no 5 labākiem albumiem savā kategorijā. Albumu augsti novērtēja arī ārzemju kritiķi un klausītaji.

 

UZMANĪBU!!!

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Atrodoties pasākuma norises vietā, Jūs apliecināt, ka esat informēts/a un Jums nav iebildumu, ka tiekat iekļauts/a audio vizuāla materiāla izveidē par pasākumu.
Atgādinām, ka Ministru Kabineta noteikumi paredz, apmeklējot iekštelpu pasākumus, iepriekš veikt biļešu personalizāciju, ko ātri un viegli var izdarīt Biļešu Paradīzes vietnē: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person

Pasākumu pulcēšanās un norises laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi.
Aicinām koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli, palikt mājās un neapmeklēt pasākumu, ja ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.
Apmeklējot šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
- ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.

Piek., 23.10.2020
19:00
10-20 EUR
Datora versija