Kamermūzika. Klavieres un čells. Koncerts Ropažu Kultūras centrā

pirms nedēļas
Kamermūzika. Klavieres un čells. Koncerts Ropažu Kultūras centrā

15.oktobrī 18.00 Ropažu Kultūras centrā norisināsies kamermūzikas koncerts – klavieres un čells. Koncertā uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente Lelde Tīrele (klavieres) un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās Operas un Baleta čellu grupas koncertmeistare Diana Ozoliņa(čells).

Koncertā skanēs Riharda Štrausa sonāte čellam un klavierēm, kuru komponists pirmajā versijā rakstījis tieši pirms 140 gadiem, vien 17 gadu vecumā. Mūzika apbur ar savu jauneklīgo aizrautību un emociju daudzveidību.

Johana Sebastiāna Baha svīta čellam solo do minorā un franču svīta klavierēm si minorā izvēlētas, jo, kaut arī Baha mūzika ir stūrakmens visam vēlākam šo instrumentu repertuāram, tomēr koncertos tās nav bieži sastopams.

Un, kā nu bez laikmetīgās mūzikas! Noslēgumā skanēs franču komponista Gijoma Konesona 2008. gadā tapušais 3 programmatisku skaņdarbu cikls Agarthas dziesmas. Interesants, ilustratīvs darbs par zudušu, leģendām apvītu karaļvalsti zemes iekšienē.

JVLMA docente Diana Ozoliņa ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās Operas un Baleta čellu grupas koncertmeistare.
Dzimusi Rīgā, beigusi E. Dārziņa mūzikas vidusskolu (1977) un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (1982) čella specialitātē pie prof. Eleonoras Testeļecas, bet no 1983. līdz 1986. gadam zināšanas papildinājusi asistentūrā P. Čaikovska Maskavas konservatorijā. Piedalījusies vairākos starptautiskos konkursos Latvijā, Krievijā un Itālijā .Paralēli darbam abos orķestros, JVLMA un E.Dārziņa mūzikas skolā, Diana Ozoliņa regulāri koncertē  kā soliste, uzstājoties kopā ar Latvijas orķestriem, kā arī muzicē dažādos kamermūzikas sastāvos. Par izcilu darbu ansamblī Diana Ozoliņa 2008. gadā ieguvusi Lielo Mūzikas balvu.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente Lelde Tīrele maģistra grādu ieguvusi JVLMA 2005. gadā, klavierspēli studējusi pie profesores Ilzes Graubiņas un profesora Arņa Zandmaņa. Savu profesionālo varēšanu papildinājusi arī Maskavas Valsts konservatorijā Ziemas skolas ietvaros pie profesora Viktora Meržanova. Šobrīd Lelde Tīrele ir pasniedzēja JVLMA, kā arī ir koncertmeistare jaunajiem čellistiem, vokālistiem un simfoniskā orķestra diriģentiem. Lelde Tīrele kā oficiālais koncertmeistars spēlē vairākos starptautiskos čellistu un vokālistu konkursos Latvijā un Lietuvā. Arī koncertos Lelde pārsvarā redzama kopā ar čellistiem un LNOB solistiem.

Ieeja: bez maksas

Ieeja pasākumā uzrādot derīgu COVID-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

 

Datora versija