Vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs "RUDZI"

Vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs "RUDZI"

Latvieši ir dziedātāju un dejotāju tauta jau no senseniem laikiem. Deja vieno, iedvesmo, uzlādē, atjauno. Deja ir kā maģisks rituāls. Lai cik dažādi mēs būtu ikdienas dzīvē un darbos, dejā mēs visi esam vienā lidojumā – latviešu tautu meitas un latviešu tautu dēli, ar cieņu iznesam tautastērpu, ar pilnu atdevi ieliekam sevi dejā.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rudzi” atbilstoši tā nosaukumam ir ziemājs – labība, kas tiek sēta rudenī. Kolektīvs iesēts 2015. gada rudenī Zaķumuižas klubā un katru sezonu sniedz savu atdevi koncertos un deju skatēs.

Sākot no 2020. gada septembra, mēģinājumi notiks katru trešdienu pl. 20:00-22:00 un katru otro svētdienu pl.16:00 Zaķumuižas klubā.

Kolektīva vadītājs ir Juris Čakāns – talantīgs un harizmātisks, ar nozīmīgu vadītāja un dejotāja pieredzi labākajos Latvijas tautas deju ansambļos. Viņš ciena katru dejotāju, novērtē katra spējas un neticami labi prot pilnveidot ik viena dejotprasmi.

Pirmais uznāciens rampu gaismā Rudziem bija 2016. gada 23. janvārī Ropažos ar latviešu tautas deju klasiku – „Rucavieti” un “Gatves Deju”. Esam dejojuši gan Ropažos un Zaķumuižā, gan neskaitāmos izbraukumos ārpus novada robežām. Piedalījāmies un no sirds izbaudījām arī XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus 2018.gadā. Šogad svinēsim 5 gadu kolektīva dibināšanas jubileju!

Mūsu deju repertuārā ir gan klasiski cēlās un skaistās latviešu tautas dejas, gan mūsdienu horeogrāfu radītās pērles, un, protams, arī jestrās latgaļu polkas.

"Rudzi" tic, ka jo aizņemtāki cilvēki, jo lielāks prieks atrast laiku arī dejošanai!

Un vēl – Rudzi vienmēr prot iegriezt ballīti – gan savu, gan arī citu kolektīvu sadraudzības koncertos!

Par mūsu aktivitātēm aicinām sekot līdzi mūsu Facebook: https://www.facebook.com/rudzidejo

Kontaktinformācija:

Vadītājs - Juris Čakāns

Tālrunis: 25600639

E-pasts: rudzidejo@gmail.com

 

Attēli

Datora versija