Lietišķās mākslas studija "Madaras" pieaugušajiem

Lietišķās mākslas studija "Madaras" pieaugušajiem

Pulciņa moto: „Dari pats un māci citiem”

Rokdarbnieču darbs balstās uz praktiskām iemaņām. Arī madaras  izmanto praktiskiem nolūkiem. Madaras ir īstās jāņuzāles, ko rokdarbniece sen izmantoja dziju un auduma krāsošanai, no virszemes daļas iegūstot zaļi dzeltenīgos toņus, bet no saknēm ķieģeļsarkanos. Tās liek arī zāļu dienas pušķos, pirtsslotās, izmanto ārstnieciskiem nolūkiem kā arī sieru gatavojot.

Rokdarbnieces darbu sāka 14.11.2005. Pamatsastāvs ir nemainīgs. Vairums dalībnieču ir seniori. Darboties var jebkurš, kam interesē rokdarbi.

Daļa dalībnieču ir vēlējušās apgūt atsevišķu darbu iemaņas, lai pēc tam turpinātu darbu mājās patstāvīgi.

Darba virzieni ir:

·         Darbs ar papīru – apsveikumu kartiņas

·         Adīšana

·         Mezglošana

·         Zīda apgleznošana

·         Aušana uz rāmja.

Darbošanās dod iespēju nodrošināt sevi un ģimeni ar vajadzīgām lietām, kā arī pildīt pienākumu saglabāt un nodot tālāk mūsu vecvecāku doto mantojumu. Gandarījums ir tad, ja prieks par darbiņiem ir gan lietotājam, gan skatītājam.

Mūsu moto ir: „Dari pats un māci citiem!”

Vissvarīgākā ir cilvēciskā kopā būšana ar saviem domubiedriem. Bez kārtējām nodarbībām piedalāmies kopīgos pasākumos ar citiem rokdarbnieču kolektīviem, kur gūstam jaunas idejas savam darbam. Organizējam meistarklases, uzaicinot attiecīgus daiļamata meistarus. Pēc vajadzības piedalāmies KIC rīkotajos pasākumos.

Kolektīvs strādā trešdienās no plkst 9.00 Kultūras un izglītības centrā.

Pieteikties var vadītājai Astrīdai Alksnei, tel. 29178586.

 

„Ja dzīve tev piedāvā iespēju, ko tādu, ko tu vēl nekad neesi darījis – daudz nedomā. Ņem ciet! Pēc tam sapratīsi, ko ar to visu darīt!”

                                                                        (Brensons)

Attēli

Datora versija