Folkloras kopa "Oglīte"

Folkloras kopa "Oglīte"

 

„Bez tradīciju iespaida nevar izaugt stipra jaunatne. Katram tēvam, katrai mātei to vajadzētu zināt un gādāt par to, lai tikumiskās atziņas, kas izkristalizējušās caur gariem mūžiem no tautas, apspīdētu kā saule viņu bērnu jaunību. Tautas dziesmā slēpjas tautas neiznīcināmais gars.”

Anna Brigadere

 

Mēs esam no Latvijas - zemes, kurā dzīvo lepna un dziedoša tauta, kas tur godā savas tradīcijas.

Ar latviešu tautas dziesmām, dejām un rotaļām sākām draudzēties 1989. gadā, kad dzima pirmā Zaķumuižas bērnu un jauniešu folkloras kopa “Pērkonītis”. “Pērkonītim” pieaugot,  veidojās nākamā dziedātāju paaudze – “Oglītes” un tā nu jau 25 gadus dzīvojam dziedot, ejot rotaļās, dejojot un muzicējot.

Ar senču tradīcijām bērni sāk iepazīties jau pirmsskolā no 3 gadu vecuma. Folkloras kopas „Oglīte” pamatsastāvā ir bērni no 7 līdz 15 gadiem. Mēs ne tikai dziedam un dejojam, bet apgūstam arī tradicionālos mūzikas instrumentus – kokli, stabuli, vijoles spēli u.c., un svinam arī Saulgriežu svētkus.

Katru gadu piedalāmies Dziedātāju konkursos, dažādos folkloras festivālos. Koncertējam pašu mājās – Ropažu novadā, Pierīgā un Rīgā un arī citviet Latvijā. Savas spējas esam rādījuši arī daudzās ārvalstīs – festivālos Polijā, Čehijā, Slovākijā, Vācijā, Zviedrijā, Dānijā, Īrijā, Maskavā, Lietuvā u.c.

Labprāt ar sevi un latviešu tautas dziesmām iepazīstināsim arī publiku citviet Latvijā un pasaulē!

Kontaktinformācija:

Folkloras kopas vadītāja - Ligita Šreibere

Tālrunis: 29375458, 67958551

 

E-pasts: ligita.sreibere@inbox.lv

Attēli

Datora versija