Zirgi Zaķumuižas bibliotēkā

23.07.2019
Zirgi Zaķumuižas bibliotēkā
No 18. jūlija Zaķumuižas bibliotēkā skatāma SIA AGA Gāzu uzpildes stacijas darbinieces Andas Mazures Vitenbergas gleznu izstāde “Zirgi”.

Izstāde tapusi sadarbojoties Zaķumuižas bibliotēkai ar SIA AGA Gāzu uzpildes staciju, kura Ropažu novada Zaķumuižā darbojas jau kopš 2012. gada. Neskatoties uz to, ka uzņēmuma darbībā ieviestas jaunākās un modernākās tehnoloģijas, uzņēmums uzskata, ka nemainīgi svarīgākā vērtība ir cilvēks – darbinieks ar savu spēju redzēt, dzirdēt, just un rīkoties.

Turklāt ikdienā, strādājot plecu pie pleca, darbiniekos atklāti arī talanti, par kuriem uzņēmums labprāt vēlas pastāstīt apkārtējai sabiedrībai – Zaķumuižas iedzīvotājiem.

Anda Mazure Vitenberga gleznu izstādes atklāšanā stāstīja, ka zirgs ir viņas vismīļākais dzīvnieks un viņai vienmēr ir gribējies to uzgleznot.  

Gleznošanas pamatprasmes Anda apguvusi Mākslas akadēmijas sagatavošanas kursos un glezno viņa pārsvarā dzīvniekus. Zirgi, protams, ir vismīļākie.  Gleznojot viņa izmanto sava vīra uzņemtās fotogrāfijas. Un, starp citu, Andai esot savs zirgs – Absīnija, kas arī ir redzama Andas gleznās – tik dzīva un īsta, ka šķiet, tūlīt sapurinās tumšās krēpes un aizauļos pāri laukiem...

Izstādes atklāšanā ar muzikālu priekšnesumu piedalījās arī folkloras kopas "Oglīte" jaunieši, kas bija īsts pārsteigums māksliniecei.

Arī Jūs esiet aicināti apskatīt Andas zirgus Zaķumuižas bibliotēkā.

Datora versija