Ropažu Kultūras centra TLMS “Madaras” darbi amatniecības izstādē “Koki gadalaikos – krāsā un kompozīcijā”

pirms nedēļas
Ropažu Kultūras centra TLMS “Madaras” darbi amatniecības izstādē “Koki gadalaikos – krāsā un kompozīcijā”
Jau otro gadu Ropažu kultūras centra TLMS “Madaras” ar saviem darbiem piedalās Latvijas Nacionālā Kultūras centra un Smiltenes novada organizētajā mākslas un amatniecības izstādē Mēru muižā. Koks ir šī gada izstādes centrālais motīvs. Tam ir simboliska nozīme visās pasaules kultūrās. Koks, sakņodamies zemē, bet ar zariem tiekdamies debesīs, gluži kā cilvēks, tiecas uz augšu — aug, apvienojot pagātni, tagadni un nākotni.

TLMS “Madaras” rokdarbnieces gada garumā, vērojot sezonālās izmaiņas dabā, atbilstoši noteiktajai izstādes tēmai, darināja dažādus rokdarbus. Galvenā vērība tika veltīta krāsu salikumiem un kompozīcijas ritmiem.  

Izstādei atlasītajos  TLMS “Madaras” darbos redzama autoru domu un izjūtu radošā izpausme gan adījumos, tamborējumos, kā arī dažādos oriģināldarbos jauktās tekstiltehnikās:

1.      “ Irbenes ziedos” – tamborēts galdauts (autors: Baiba Lukaševiča)

2.      “ Vējš vītolos” –  tīmekļota šalle (autors: Velta Ķiece)

3.      “ Kadiķis” – puscimdiņi - adījums + filcējums  (autors: Velta Ķiece)

4.      “Ābele pavasarī” – dekors (autors: Spodra Kalniņa)

5.      “Vecā dārza ceriņi” – adīts spilvens (autors: Zigrīda Kociņa)

6.      “ Kļava pavasara saulē” - adītas zeķes (autors: Astrīda Alksne).

Izstādi “Koki gadalaikos – krāsā un kompozīcijā” var apmeklēt līdz 30. septembrim Smiltenes novada muzejā Mēru muižā, tajā apskatāmi 39 kolektīvu un sešu individuālo mākslinieku darbi no Rīgas, Ogres novada, Valkas novada, Alūksnes novada, Siguldas novada, Valmieras novada, Jelgavas novada, Tukuma novada, Limbažu novada, Dobeles novada, Bauskas novada, Smiltenes novada, Ropažu novada, Gulbenes novada, Cēsu novada, Aizkraukles novada, Ķekavas novada un Saldus novada.

TLMS “Madaras” aktīvi turpina darboties katru nedēļu trešdienās Ropažu Kultūras centra telpās un laipni aicina pievienoties savam pulciņam ikvienu, kurš mīl rokdarbus vai vēlas apgūt jaunas prasmes.

Šobrīd notiek aktīva gatavošanās tradicionālajai TLMS “Madaras” rudens rokdarbu izstādei oktobrī Ropažu Kultūras centrā, kā arī tiek darināti darbi tērpu skatei “Radošais nemiers 2021”.

                                                                        

                                                TLMS “Madaras” vadītāja

        Astrīda Alksne

Tel.nr. 29178586

E-pasts: astrida-alksne@inbox.lv

 

 

Datora versija