“Rabbitline” iespaidi starptautiskajā līnijdejotāju festivālā Spānijā

15.08.2019
“Rabbitline” iespaidi starptautiskajā līnijdejotāju festivālā Spānijā
No 11. līdz 15. jūlijam Ropažu novada Līnijdejotāju grupa "Rabbitline” devās uz Spāniju, lai piedalītos līnijdejotāju festivālā "2.Linedance Pinares Festivals".

11. jūlijā izlidojām no Rīgas, lai pēc 3,5 stundām būtu Madrides lidostā, kur mūs sagaidīja autobuss, kas veda tālāk 200 km augtu kalnos uz nelielo pilsētciematiņu Soria. Vakarā iekārtojāmies hotelī "Manrique de Lara", kas arī bija viena no festivāla mājvietām šīs festivāla dienas.

Nākamo dienu pavadījām pilsētas centrā apskatot vietas kur dejosim, kā arī vienkārši izbaudot ciematiņa atmosfēru, sasveicinoties ar vietējiem iedzīvotājiem utt. Uz festivālu sabraukuši 104 dejotāji. Vakarā pēc pirmajām kopīgajām vakariņām turpat, hoteļa restorānā sākas pirmās kopīgās dejas. Tā kā nākamās dienas sākums bija ieplānots jau ļoti agri, nekāda lielā ballēšanās nesanacā. 

13. jūlija rītā devāmies uz skaisto kanjonu Rio Lobos. Ekskursija tiešām iespaidīga - grandiozas daudzkrāsainas klintis, kā arī ļoti daudzveidīgā, visu ieskaujoša augu valsts, kas to visu ieskauj un, protams, arī upe, kura pa laikam bija jāšķērso. Kanjona klintīs dzīvo grifi, kas ir cilvēka augumā ar spārnu vēzienu 2 m. Tādu tur augšā bija ļoti daudz, dažam pat izdevās atvest uz māju grifa spalvu, kas parasti nav biežs atradums. Ekskursijai paredzēto četru stundu laikā mēs visu paspējām apskatīt trijās stundās, tādēļ atlika laiks, gaidot autobusu, uzdejot kopdejas turpat, auto stāvvietā pie Kanjona.

Pēcpusdienā mūsu uzstāšanās notika pie dzelzceļa stacijas "Zona Estacion San Leonardo", kas atrodas 1049 m virs jūras līmeņa, tāpat kā visa festivāla vieta, kur savulaik tika uzņemta tik populārā filma "Doktors Živago". Par to liecināja daudz vēsturiskie materiāli, kurus bija iespējasm apskatīt pie stacijas uz plakātiem un informatīvajiem stendiem.

Savas 19 dejas mēs dejotas tieši pie šīs stacijas - līnijdejotāji dejoja pa sliežu uzbērumu, ko klāja smalki akmeņtiņi, tādēļ nekāda lielā tehnika nebija iespējama, jo akmentiņi lidoja visur. Saulē reizēm bija +36 grādi, un šķita, kav varētu izkust, tomēr bija jātur līdzi visiem pārējiem dejotājiem.

Pēc programmas izpildīšanas devāmies uz tālāk norādīto festivāla norises vietu -  pašvaldības laukums, kurā turpinājās kopdejas un pirmās meistarklases. Atvedām uz Latviju jaunas dejas, par ko mums liels prieks.

Pēc vakariņām turpinājās dejas hoteļa restorānā un šovs. "Rabbitline" ar savu vadītāju Ivetu Kalniņu kopā rādīja savu šova numuru "Azonto". Jau ar pirmajām dejas kustībām un mūziku pievienojās klātesošie spāņu līnijdejotāji un ovācijas bija lielas! Mūsu šova numurs izvērtās  grandiozā priekšnesumā ar papildus "ekstrām", kā jau šovā, jo aiz loga bija liels negaiss ar visiem "specefektiem" - zibeni, pērkoni un lietu. Arī to mēs izbaudījām kalnos un festivālā tikai piecās dienās -  vai nav jauki?

 14. jūlija rītā devāmies uz meistarklasēm pilsētas laukumā. Tur tika atkārtotas arī iepriekšējās dienas kopdejas un jaunās dejas. Pēc tam notika atvadu pusdienas, jo pirmie dejotāji jau devās mājup. Atvadīšanās, prieka asaras un solījumi atkal tikties.

Pēdējā vakarā "Rabbitline" kopīgi apmeklēja pilsdrupu celtni pretim hotelim, lai gan daži dejotājiem bija jau pamanījušies  iepriekšējos rītos uzkāpt kalnā pa taisnāko ceļu, kas klāts lieliem akmeņiem un nebija piemērots kāpšanai. Nolēmām, ka festivāla noslēgumu varētu sākt ar pilsdrupu civilizētu apmeklējumu, no centra puses uzejot pa asfaltētu celiņu, tas mums arī izdevās. Vakara gaitā sekoja mūsu centra laukuma kafejnīcas "Codigo" apmeklējums, kā arī vienkārša atpūta pie vīna glāzes turpat kalnos pie hoteļa, kas patiesībā bija ļoti romantiski, jo Latvijā nevienam mājās nav tik augstu kalnu, kuros satikties ar draugiem-līnijdejotājiem 1049 m virs jūras līmeņa.

15. jūlijā jau pošamies 200 kilometru tālajā ceļā uz Madrides lidostu, kas atkal bija liela ekskursija, starp kalniem un kalnu grēdām. Pulkstens 22:00 ielidojam vēsākā klimatā, tomēr savās mājās - Latvijā.

Datora versija