“R&B Blues Festival - blūzs no Misisipi līdz "tūdaliņiem"

14.06.2019
“R&B Blues Festival - blūzs no Misisipi līdz "tūdaliņiem"
15. jūnijā Ropažu parka estrādē notiks jau trešais blūza festivāls "R&B Blues Festival". Šogad notikuma īpašais viesis būs lieliskais Bostonas blūzmenis Kīts Dans, uzstāsies arī ASV mūziķis Jūdžins "Hideaway" Bridžess, programmu papildinās arī Latvijas grupas: "Latvian Blues Band", "Big Al & The Jokers", "Rahu The Fool", kā arī duets Gints un Matīss Žilinski.

Festivāla īpašais viesis Kīts Dans no Bostonas un viņa grupa "Trance Blues Band" spēlē ritmisku, transa blūzu īstiem blūza cienītājiem un dejotājiem. Tā ir unikāla četru cilvēku grupa, kuras skanējumā apvienoti blūmīzers, divas ģitāras un bungas.

Dziļa mūzikas izpratne, dažādu stilu dziesmas, balstītas uz hipnotiskiem ritmiem ar dienvidu nakts siltuma sajūtu neatstās vienaldzīgu nevienu klausītāju.

Pats grupas harismātiskais līderis Kīts Dans muzicējis pasaules populārākajās koncertzālēs kopā ar blūza, džeza un rokenrola lielmeistariem.

Viņa mūzikā izteikti perkusīvs frāzējums saplūst ar dziesmu melodijām, bet viņa balss aizved klausītāju Misisipi blūza pasaulē.

Savukārt Jūdžins "Hideaway" Bridžess ir vīrs ar misijas apziņu – jau kopš 1966. gada, kad tēvs iedeva viņam pirmo ģitāru, viņš katrā uzstāšanās reizē sniedz ieskatu pagātnē jeb tajā, ko pats mūziķis dēvē par "vakardienu". Tā, viņaprāt, laika gaitā tiek aizmirsta, bet par to būtu jādzird ikvienam.

Jūdžins atskatās uz baznīcas skanējumu, kurā sakņojas daudzi mūsdienu mūzikas stili – blūzs, džezs, pops, roks un kantri.

"Pasākumā būs dzirdams tradicionālais blūzs, mutes harmoniku meistars no ASV, arī blūza un soula mūzikas žanra pārstāvis no Teksasas.

Būs arī daži pavisam svaigi pārsteigumi," vēsta festivāla iniciatori un organizatori, grupas "Latvian Blues Band" mūziķi Jānis Bukovskis un Rolands Saulietis. Šobrīd zināms, ka arī paši festivāla saimnieki, "Latvian Blues Band", būs parūpējušies par īpašu programmu mūzikas baudītājiem ar vēl nedzirdētām dziesmām no topošā albuma.

Nevajadzētu palaist garām arī šobrīd svaigāko pašmāju muzikālo blūzfolka apvienību "Rahu The Fool" – viņi sevi dēvē par muzikālu specvienību jeb "tūdaliņiem" no Teksasas, kas spēlē mūziku no galvas un ampelējas no sirds. Aptuveni 15 instrumentu smagā grupa "Rahu The Fool" festivālā izpaudīšoties ellīgā performancē.

"R&B Blues Festival" ir vienīgais šāda veida festivāls Latvijā, un arī šogad tas notiks vienu dienu, taču šajā reizē gaidāms jaunums – pasākuma organizatori plāno blūza mūzikai uzticīgo publiku izklaidēt līdz pat nākamās dienas rītausmai, kad pēc mākslinieku uzstāšanās estrādē gaidāma festivāla ballīte ar tā dēvēto "blues jam" līdz pat rītausmai īpašā blūza teltī.

Ropažu estrādē, ieeja no 16.00, sākums 17.00.

Biļetes "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv Cena: EUR 22–30

pārpublicēts no Latvijas Avīze

Datora versija