Pozitīvo emociju lādiņš deju festivālā ‘’Sasala jūrīna’’

18.03.2017
Pozitīvo emociju lādiņš deju festivālā ‘’Sasala jūrīna’’
11. martā Saulkrastos norisinājās 6. deju kolektīvu festivāls “Sasala jūrīna”, kurā piedalījās arī Ropažu novada deju kolektīvi “Cielava” un “Cielaviņa”.

Ropažu novada dejotāji festivālā piedalās jau vairākus gadus un vienmēr šie festivāli spilgti paliek dejotāju atmiņā.

TDK "Cielava" dejotāja Evita:

“Jau sesto gadu Saulkrastos notika tautas deju kolektīvu festivāls "Sasala jūrina". Šajā gadā - 11. martā Saulkrastu sporta centrā, kopīgās dejās vienojās deju kolektīvi un ansambļi no Ādažiem, Limbažiem, Olaines, Stopiņiem, Mālpils, Carnikavas, Garkalnes, Ogres, Siguldas, Krimuldas, Trikātas, Ķekavas, Liepupes, Saulkrastiem, kā arī mēs no Ropažiem - deju kolektīvs "Cielava" un mūsu jaunieši "Cielaviņa".

Krāšņā programmā tika izdejotas nesen apgūtās dejas no deju skates repertuāra. Un atkal varējām sajusties kā daļa no dejas virpulī izveidotā raksta.
Festivāla noslēgumā Saulkrastu estrādē ar krāšņu salūtu, un piemiņas veltēm tika sumināti deju kolektīvi un to vadītāji. Paldies - mūsu vadītājai Terēzai par iespēju atkal piedalīties, kā arī paldies Ropažu novada pašvaldībai par atbalstu dalībai festivālā."

JDK Cielaviņa dejotāja mamma Sarmīte:

“Bija patiess prieks kopā ar meitu Keitu apmeklēt deju festivālu Saulkrastos, jo festivālā pirmo gadu piedalījās jauniešu deju kolektīvs ‘’Cielaviņa’’, kurā dejo pozitīvi jaunieši no Zaķumuižas, Silakroga un Ropažiem.

Baudot brīnišķīgo koncertu radās sajūta, ka visiem dejotājiem šis jaukais koncerts nav sacensība, salīdzināšana, vērtēšana, bet gan kopības sajūta un svētku noskaņa, sniedzot skatītājiem un sev brīnišķīgu deju sniegumu. Prieks, ka no Ropažu novada piedalījās divi kolektīvi – “Cielava” un “Cielaviņa”, jo ir patīkami vērot uz skatuves sev zināmus cilvēkus.

Priecē Zanes un Terēzas enerģija un dabiskums, kas spēj aizraut, iedvesmot jauniešus iemīlēt deju.

Apmeklējot šādu pasākumu, ikviens ir ieguvējs - gan skatītājs, gan dalībnieks, jo kopējās pasākuma emocijas nav aprakstāmas, tās pat nevar novērtēt. Saviļņojošas emocijas radīja arī koncerta beigas, kad uz skatuves uznāca visi deju kolektīvi, viņi sadevās rokās un vienojās dejas spēkā, griežoties virpuļos un līkločos. Sajutos jau kā deju svētkos. Un tik aizkustinošs mirklis nepalika nepamanīts, kad uz laukuma "Cielava", apdejojot ap "Cielaviņu", it kā to apskāva sirsnīgā, mīļā un draudzīgā pulkā!

Mūsu jauniešiem šāds festivāls ir ļoti laba skola, kurā mācīties dejas grāciju, emocijas, saskaņu, smaidus, dabūt to dzirksti un burvību, ko var iegūt tikai, sadancojot ar savējiem un citiem kolektīviem. Prieks par jauniešiem, kas smaidīja kā maija saulītes. Lai jums viss izdodas!”

Datora versija