“Oglīte” godam pārstāv novadu un valsti starptautiskā festivālā Polijā

19.09.2018
“Oglīte” godam pārstāv novadu un valsti starptautiskā festivālā Polijā
Šī vasara Ropažu novada folkloras kopai “Oglīte” bija pasākumiem bagāta – dalība ikgadējā bērnu un jauniešu folkloras festivālā “Pulkā eimu, pulkā teku”, piedalīšanās starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica”, Līgo svētkos Ropažos, Vispārējos Dziesmu un deju svētkos, kā arī piedalīšanās nelielā vasaras nometnē Aglonā, kur notika gatavošanās līdzdalībai starptautiskā folkloras festivālā.

Augusta beigās gan lieli, gan mazi “Oglītes” dalībnieki ar autobusu devās ceļojumā uz Poliju, lai piedalītos starptautiskā folkloras festivālā “Krakowiak” Krakovā, Polijā.

Jāteic, ka folkloras kopas “Oglīte” pašam jaunākajam dalībniekam – Lotei - ceļojuma laikā bija tikai nedaudz vairāk par gadu. Gan Lotei, gan citiem gados jaunākajiem “Oglītes” dalībniekiem šis bija pirmais ceļojums kopā ar “Oglīti” uz ārvalstīm (dažiem pat vieniem pašiem, bez vecāku klātbūtnes), un garais, ilgais un nebūt ne vieglais ceļš uz Poliju tika pieveikts godam.

Festivāls “Krakowiak” Krakovā notiek jau 42 gadus – uz lielas skatuves vecpilsētas pašā centrā gandrīz visu augustu uzstājas dažādi tautas deju un folkloras kolektīvi no Polijas, un tikai viena diena veltīta ārvalstu viesu priekšnesumiem. “Oglīte” šajā dienā uz lielās skatuves kāpa kopā ar festivāla dalībniekiem no Grieķijas, Spānijas un Kipras.

Pusstundas garā uzstāšanās laikā “Oglīte” demonstrēja visu savu prasmju daudzveidību – publiku iepazīstinājām gan ar mūsu nacionālo mūzikas instrumentu – kokli, gan ar skanīgiem un ritmiskiem muzikāliem pavadījumiem, kurus izpilda kapela, kurā apvienojas un viena otru papildina vijoles, mandolīnas, akordeons, stabules, ģitāra, bungas un dažādi citi tautas mūzikas instrumenti. “Oglīte” lepojās ar mūsu Magdalenas Meijeres varenās balss solo izpildījumu, kā arī ar latviešu tautas dejām un rotaļām, kuras publikai demonstrēja kopas jaunākie dalībnieki. Jābūt ļoti labi sagatavotiem, drosmīgiem un pārliecinātiem, lai uz šādas lielas skatuves un lielas klausītāju auditorijas priekšā godam pārstāvētu savu novadu un valsti. Pateicoties kopas vadītājai Ligitai Šreiberei “Oglīte” tāda ir – skanoša, varoša, pozitīva un aktīva.

Par piedalīšanos festivālā “Oglīte” saņēma arī festivāla rīkotāja “Blue Diamonds Events” goda atzinības balvu par īpašu sniegumu starptautiskajā folkloras festivālā “Krakowiak, Krakovā, Polijā.

Lai ceļojums būtu patiesi īsts un aizraujošs, ceļojuma laikā “Oglītes” bērni un pieaugušie veltīja laiku arī izzinošām ekskursijām un atpūtai - paguvām apskatīt skaisto Krakovas vecpilsētu, kā arī apmeklējām Polijā lielāko un garāko pazemes alu labirintu, UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautās, Polijā senākās sāls ieguves raktuves Bochnia kopalnia, atpūtas parku “Inwald”, kā arī veldzējāmies Krakovas akvaparkā.

Datora versija