“Oglīte” ar latviešiem Igaunijā svin Ziemas saulgriežus

16.12.2016
“Oglīte” ar latviešiem Igaunijā svin Ziemas saulgriežus
Decembra otrajā nedēļas nogalē Ropažu novada folkloras kopas “Oglīte” dalībnieki vadītājas Ligitas Šreiberes vadībā devās uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, kur pēc Latviešu Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā valdes priekšsēdētājas Lauras Šmidebergas uzaicinājuma piedalījās Igaunijas latviešu Ziemassvētku ieskandināšanas svinībās.

Ziemassvētku saulgriežu svinības notika Igaunijas Brīvdabas muzeja Setu sētā un to organizēja Latviešu Nacionālās kultūras biedrība Igaunijā un Tallinas latviešu papildskola “Taurenis”. Pasākumu atbalstīja arī Igaunijas Kultūras ministrija un Latvijas vēstniecība Igaunijā.

Ziemas saulgriežu svinībām bija gatavojušies gan Igaunijas latvieši, kas bija tērpušies gan tautas tērpos, gan dažādās, pašu darinātās ķekatu maskās, gan mūsu “Oglīte”, kuras dalībnieki gatavojoties šim pasākumam arī bija darinājuši dažādas ķekatu maskas, kā arī sagatavojuši Ziemas saulgriežiem raksturīgās tautas dziesmas, rotaļas un dančus un arī īpašu koncertprogrammu, kurā atrādīja gan savu dziedāt, gan muzicētprasmi.

Latvieši kopā dziedāja, gāja rotaļās un baudīja tradicionālos latviešu ēdienus, izdejoja arī dažus latviešu dančus un baudīja kopā būšanas prieku. Vilka bluķi, kā jau Ziemassvētkos pieklājas, un izgrieza danci ar Nāvi, lai nākošais gads būtu vēlīgs.

Viesošanās laikā Igaunijā “Oglīte” paspēja arī ieelpot Baltijas jūras spirgto gaisu, apmeklēt Keilas ūdenskritumu, Hidroplānu ostas muzeju Tallinā, Ziemassvētku tirdziņu un Tallinas mākslinieku un amatnieku darbu tirgotavas Tallinas vecpilsētā un Lauras Šmidebergas radošo darbnīcu, kurā top autentiskas un skaistas rotas.

Šī atkal bija viena dziedoši, jautri un emocionāli bagāti pavadīta nedēļas nogale!

Informāciju sagatavoja

Ropažu novada pašvaldības SA daļa

 

 

Datora versija