No 23.novembra līdz 18.decembrim izstāde "Ropažu novada goda tērpa radīšanas stāsts"

10.11.2020
No 23.novembra līdz 18.decembrim izstāde "Ropažu novada goda tērpa radīšanas stāsts"
Izstāde Ropažu Kultūras un izglītības centrā apskatāma bez maksas. Vienlaikus ar Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu tapis Ropažu novada goda tērps, ar kuru ikviens ropažnieks varēs dižoties un lepoties svētkos un godos.

Vienlaikus ar Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu tapis Ropažu novada goda tērps, ar kuru ikviens ropažnieks varēs dižoties un lepoties svētkos un godos. Tas ir mūsu novada tērps, kurā ikkatrs varēs iekodēt arī savu stāstu... par sevi, par savu dzimtu, par vietu, kur dzīvojam...

Ropažu novada goda tērpa tapšanas idejas autore ir Ropažu novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības un attīstības jautājumos Renāte Gremze, kuras aicinājumam sadarboties šī gada izaicinājumiem bagātajā pavasarī atsaucās tekstilmāksliniece, ropažniece – Valda Eglīte.
Tērpa komplekta gatavošanā ir piedalījušies vairāki amatnieki, sava amata meistari no visas Latvijas: audēja Baiba Vackare no TLMS “Bauska”, balto izšūšanas darbu un adīšanas meistare Biruta Austrupa no LMK “Kurši”, šuvēja Inese Rubīna, ādas jostu meistars Andris Mihaļskis no “Andrii Art” un Ropažu novada tērpa zīda lakatu kolekcijas izgatavotāja Jolanta Karele, kas pārstāv zīmolu “KAREL"S”.

Vairāk par Ropažu novada tērpa tapšanu uzzināsiet, apskatot izstādi “Ropažu novada goda tērpa radīšanas stāsts” Ropažu kultūras un izglītības centrā no 23.novembra līdz 18.decembrim.

Par Ropažu goda tērpa tapšanu ir uzņemta filma režisora Pētera Rozīša vadībā un tās pirmizrāde plānota 2020. gada 18. novembrī Ropažu novada sociālajos medijos!

Datora versija