Mūsējie gūst augstus rezultātus deju skatēs

14.03.2019
Mūsējie gūst augstus rezultātus deju skatēs
Pavasaris Ropažu novada bērnu un jauniešu deju kolektīvā "Cielaviņa", kurā dejo ap 60 novada skolēnu, uzsācies ar teicamiem panākumiem skatēs. Dejotāji 10.-12. un 5.-9. klašu grupās saņēmuši 1. pakāpes diplomus, dejotāji 1.-4. klašu grupā - 2. pakāpes diplomu. Saspringts un grūts mēģinājumu un kolektīvā darba periods vainagojies rezultātiem, paverot jau plašākus vārtus uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks 2020. gada vasarā.

Lai būtu starp tiem, kuri izdejo lielos latvju spēka rakstus Daugavas stadionā Rīgā, jāgatavojas gadiem ilgi un ik gadu sevi jāparāda skatēs. Jāizcīna vieta starp labākajiem, kas ne tikai dod iespējas būt ievērotiem visā dejotāju saimē, bet arī ļauj godināt un apzinātāk popularizēt latviešu tautas nemateriālās kultūras vērtības - tautas tradīcijas, tautas dejas, tautasdziesmas un tautastērpus.

Varam būt lepni, ka Ropažu novadā aug liela dejotāju saime jau no pirmsskolas, kas latviešu tradīcijas ceļ augstu godā, regulāri mācās aizvien jaunus deju soļus, vismaz divas reizes nedēļā satiekas mēģinājumos ārpus skolas un veido ciešas draudzības saites. Varam būt lepni, ka mūsu bērnu uzstāšanos ar skaļiem aplausiem un atzinībām novērtē ne tikai Latvijas novados, bet arī citās Eiropas valstīs, kur vien izdevies koncertēt.

Kolektīva "Cielaviņa" darbību iespējamu padara tā vadītāju Terēzas Jozefas un Zanes Kristiānas Jozefas stingrā nostāja, Ropažu novada pašvaldības finanšu atbalsts un bērnu vecāku entuziasms.

 

Pateicībā,

dejotāju vecāki

Datora versija