Lieldienas Ropažu novadā

28.03.2021
Lieldienas Ropažu novadā
Tradicionāli Lieldienas Ropažu novadā tiek svinētas ar skaistu pašdarbnieku koncertu, vietējo ražotāju tirdziņu un tradicionālām aktivitātēm. Šogad situācija pasaulē nedaudz ierobežo mūsu līdzšinējās svinēšanas tradīcijas. Tomēr Lieldienas neviens nav atcēlis, tāpēc mēs esam sagatavojuši četrus punktus, ko izdekorēsim par godu šai gadskārtu mijai – pavasara saulgriežiem. Katrā punktā piedāvājam jums izpildīt uzdevumu.

ROPAŽOS „Tapsi skaists un nenāks miegs!”

Dodoties uz Ropažu pilsdrupām, paņem līdzi savas Lieldienu olas, jo tur būs iespējas tās noripināt pa dažādām olu renēm.

Pie Lielās Juglas jāmazgā mute – tad skaists tapšot. Tāpat, kā zināms, šūpolēs vajag daudz šūpoties, lai visu gadu nenāktu miegs un vasarā odi nekostu.

ZAĶUMUIŽĀ „Vairo Laimes mātes svētību!”

Lielā dienā viss, kas sāk plaukt un augt, vēl ir tik vārīgs, tik saudzējams un lolojams, ka tam ir vajadzīga Laimes mātes svētība, lai taptu spēka pilns. Tāpēc Zaķumuižas stadionā meklē olu ripināšanas vietu, un tur atradīsi koku, kas vizuļos. Kokā iekar iepriekš mājās sagatavotu puzuru. Tas palīdzēs mums visiem kopā vairot spēku dabā un sevī. Puzura veidošana - https://youtu.be/sFCCZPQH0rw   

SILAKROGĀ „Dodies laimi meklēt!”

Kurš pirmais pirmās Lieldienas rītā iziet laukā, tam tai gadā laba laime. Pie Silakroga ezera būs paslēpusies lielā Lieldienu zaķu ģimene. Vai tev būs pa spēkam noskaidrot: cik zaķu tur ir? Dodies turp un skaiti – cik zaķus atradīsi, tik laimīgs būs tev gads.

KANGAROS „Noskaidro, no kuras puses nāks brūte vai brūtgāns!”

Lieldienas rītā vajagot laukā skaļi saukt. No kuras puses atskanot atbalss, no tās nākšot brūte vai brūtgāns. Skaties tik, ka pats Lielais Kangars neiznāk no purva! Un esi vērīgs – visā Kangaru dabas takā būs izvietotas latviešu spēka zīmes – vai zini visu zīmju nosaukumus un nozīmi? To varēsi pārbaudīt, taku izejot.

 

Vienā mājsaimniecībā dodies uz kādu no šiem punktiem, publicē bildi Facebook vai sūti mums WhatsApp uz tālruņa numuru 26496613*, ieraksti labu novēlējumu novadniekiem un piedalies konkursā, kurā tiks izlozētas 3 skaistas un gardas balvas no Ropažu Kultūras un izglītības centra. Uzvarētāju paziņosim 9. aprīlī.

Vairāk infomācijas vietnē www.ropazi.lv un Ropažu Kultūras un izglītības centra (KIC) Facebook lapā.

RĪKOJIES ATBILDĪGI! IEVĒRO 2 METRU DISTANCI UN APMEKLĒ ŠĪS VIETAS TIKAI AR SAVU MĀJSAIMNIECĪBU!

*Atsūtot bildi, tu automātiski apstiprini, ka mums ir tiesības šo foto publicēt Ropažu KIC Facebook profilā. 

Datora versija