Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra "Dream team" koncerts

03.12.2016
Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra "Dream team" koncerts
10.decembrī 19:00 Ropažu Kultūras un izglītības centrā koncertu sniegs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupa jeb ansamblis “Čellu dream team”. Mūziķu sniegumā skanēs programma “Latviešu un ārzemju kino mūzikas zelta mirkļi” – kino mūzikas zināmākās melodijas, kas iekarojušas skatītāju un kino kritiķu sirdis Latvijā un visā pasaulē.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra paspārnē jau piecus gadus pastāv un muzicē čellu grupas ansamblis ar nosaukumu “Čellu dream team”. Ar “sapņu komandas” nosaukumu publika pirmoreiz sastapās 2012. gadā. Pašlaik ansambļa sastāvā spēlē LNSO čellu grupas koncertmeistare, Lielās mūzikas balvas ieguvēja Diāna Ozoliņa, kā arī simfoniskā orķestra solisti čellisti Ieva Upatniece, Zane Guļāne, Lolita Lilje, Ainārs Paukšēns, Mareta Prikule, Jānis Rinkulis un Dace Zālīte.

Ansambļa koncertprogrammas tiek veidotas tematiski – tās ietver gan čellu mūzikas zelta repertuāru, gan jaundarbus. Piemēram, programmā “60 minūtēs apkārt Eiropai” mūziķi demonstrē profesionāli un tehniski sarežģītu repertuāru, bet ansambļa repertuārā ir arī itāliešu mūzikas programma (Antonio Vivaldi, Alfredo Piati un Karlo Menoti), kā arī mūsdienu un Holivudas populārā mūzika, ko savos koncertos spēlējuši pasaulē pazīstami čellistu ansambļi, tāpat arī latviešu komponistu jaundarbi, kas rakstīti tieši “dream team” sastāvam. Kā uzsver ansambļa mūziķi, visu ansambļa koncertprogrammu mērķis ir popularizēt čellu mūziku un ieinteresēt klausītājus Latvijā – jāpiebilst, ka par klausītāju trūkumu “sapņu komanda” līdz šim nav varējusi sūdzēties.

Koncertā Ropažos skanēs gan latviešu, gan ārzemju komponistu mūzika. Latviešus pārstāv Jāņa Ivanova un Raimonda Paula kino mūzika, kā arī Santas Zaķes “Fantāzija par latviešu kino mūzikas tēmām”. Līdzās latviešu autoru darbiem ausi priecēs iemīļotu Holivudas filmu melodiju koncentrāts. Amerikāņu dziesmu autora un pianista, vairāku “Grammy” balvu laureāta Bērta Bakaraka dziesma “South American Getaway”, kas komponēta leģendārajam 1969. gada vilcienu laupītāju vesternam “Bačs Kesidijs un Sandenss Kids”. Būs “Neiespējamās misijas” leģendārās skaņas, kuru autoru argentīnieti, četrkārtēju “Grammy” balvu īpašnieku un sešreiz “Oskaram” nominēto Lalo Šifrinu, iespējams, daudzi nezinās nosaukt vārdā, taču viņa radīto mūziku gan pazīs ikviens, līdzko atskanēs ritmiski un melodiski spriegā spiegu tēma. Programmā arī Džona Viljamsa mūzika filmai “Šindlera saraksts”, kā arī aģenta Džeimsa Bonda klātbūtne pieckārtējā “bondista” Deivida Ārnolda mūzikas skaņās.

 

Biļetes cena 8 eiro: Ropažu Kultūras centrā un "Biļešuparadīze" kasēs

INFO: 26496613, 26321225

Datora versija