Laiki mainās, rokdarbi paliek

06.03.2020
Laiki mainās, rokdarbi paliek
Par tradīciju kļuvusi rokdarbnieču kolektīvu Mālpils LMS „Urgas”, Vaives Amatu māja, Saulkrastu LMS „Krustaines”, Siguldas „”Madaras”, Suntažu „Spangas” un Ropažu „Madaras” radoša tikšanās, lai neformālā gaisotnē un nelielā izstādītē palepotos ar jaunajiem pēdējā gada darbiem, jauniem darba paņēmieniem, gūtu jaunas idejas un dalītos pieredzē.

Izmantojot sagatavoto mājas darbu, katrs dalībnieks izgatavoja zaķi.

Kolektīvi prezentēja savus darbus. Plašs interesantu adījumu klāsts- spundiņrakstā adīti lakati, šalles, dažādas zeķes, rakstaini cimdi, dubultie cimdi, mauči, reglāna džemperi, ar pērlītēm tamborētas kaklarotas, sedziņas, īru tehnikā tamborēti džemperi, austi tautas tērpa brunči, lakati, kleita tekstilapdrukā, ar pērlītēm austas aproces, piespraudes, šūtas dāmu cepures, kokons un apģērba piederumi priekšlaicīgi dzimušam bērniņam, ecoprint tehnikā apdrukāts audums, no foamarina veidotas lilijas, peonijas un rozes u.c.

Pašmāju „Madaru” vēlēšanās bija parādīt sadarbības rezultātā gūto ideju un prasmju devumu. Izstādē redzami spundiņrakstā adīti plecu lakati, somas, netradicionāli adītas zeķes un cimdi. Pašu realizētās idejas –adītas čības, karstumpaliktņi, piespraudes, darinājumi no lina un pērlēm, batikoti krekliņi un lielie individuālie darbi – tamborēts galdauts – kāzu dāvana dēlam, adīta sega „Ko darīt ar sarkano dziju?”

Interesentiem bija iespēja izmēģināt savu roku tamborēto pērļu kaklarotu darināšanā un spundiņraksta adīšanā.

Šādā pasākumā ļoti vērtīgas ir individuālas sarunas ar konkrētu darbu autoriem. Mājup viesi devās ar jaunām ierosmēm un vēlēšanos arī turpmāk piedalīties šādos pasākumos.

Pasākuma saturisko ietērpu veidoja un to vadīja Baiba Lukaševica. No vadītājas repertuāra :

10 lietas, ko es vēlos savā dzīvē:

1.      Dziju;

2.      Vēl vairāk dzijas;

3.      Draugus , kam ir dzija;

4.      Lielu māju visiem maniem dzijas krājumiem;

5.      Naudu, lai iegādātos dziju;

6.      Dziju;

7.      Vīru, kam nav iebildumu pret maniem dzijas krājumiem;

8.      Lielu mašīnu, kurā saietu visi manas dzijas krājumi;

9.      Istabu visai manai dzijai;

10.  Dziju.

Pateicība mūsu Domei un Kultūras centram par atsaucību un palīdzību pasākuma organizēšanā. Īpašs paldies Valdai Eglītei par mūsu izstādes iekārtošanu un telpas noformējumu.

Astrīda Alksne

Datora versija