Izstāde “Mans tautastērps pasaulē” Ropažu kultūras centrā

pirms nedēļas
Izstāde “Mans tautastērps pasaulē” Ropažu kultūras centrā
„Es savas saknes sajūtu plaukstam rakstos – tajos, ko mana tauta zemes audeklā auž." /D. Sadaka/ Pašas radīts vai mantots, bet MANS! No 1.līdz 30.oktobrim, darba dienās no 10.00-18.00 un pasākumu laikā Ropažu Kultūras centra vestibilā būs skatāma izstāde “Mans tautas tērps Pasaulē”.

Izstāde “Mans tautastērps pasaulē” ir par tautastērpiem, kuri izceļojuši kopā ar to īpašniekiem pēckara trimdā, par tautastērpiem, kuri pabijuši pasaulē un atgriezušies mājās, par tautastērpiem, kuri darināti pavisam nesen, lai apliecinātu latvietības kodolu, dzimtas stāstus un kultūrvēsturisko mantojumu, lai kurā pasaules malā būtu.

Tautastērpu stāsti nāk no Zviedrijas, Beļģijas, Vācijas, Austrālijas, ASV, Kanādas un, protams, Latvijas. Fotogrāfiju autori - Ilzes Strēle (Latvija), Ilze Goldsteina-Yseboot (Beļģija) un Garry van Bruchem (Kanāda).

Katrs tautastērps atspoguļo personiskās vērtības, ģimenes un dzimtas vēsturi, atmiņas cauri paaudzēm, saglabājot un nododot tālāk etnogrāfisko un kultūrvēsturisko mantojumu, arī mūsu valsts un tautas vēsturi.

“Mēs joprojām meklējam un kolekcionējam stāstus, ar kuriem dalās tautastērpu īpašnieki no tuvienes un tālienes - par sajūtām un tradīcijām, par savu dzimtu un mantojumu, par satiktiem meistariem, par sev svarīgo… Aicinām ikvienu kļūt par daļiņu no Latvijas vēstures! Mans tautastērps ir vērtība, kurā arī nākamās paaudzes varēs smelties iedvesmu. Vairāk info: www.manstautasterps.lv , “ izstādes kuratori aicina atsaukties tautastērpu īpašniekus.

 

Datora versija