Aicinam uz Siguldas tautas teātra izrādi "Vajadzīgs melis" 8.aprīlī 18:00, Ropažu KIC.

20.03.2017
Aicinam uz Siguldas tautas teātra izrādi "Vajadzīgs melis" 8.aprīlī 18:00, Ropažu KIC.
Mēs – Siguldas Tautas teātra kolektīvs, aicinot uz „Vajadzīgs melis” izrādi, kas iestudēta pēc grieķu dramaturga D.Psafasa lugas motīviem, aicinām ne tikai uz pārdomām, bet arī uz drosmīgu reakciju – ironiju, smiekliem un noraidījumu , atpazīstot izrādes personāžu domāšanā un rīcībā klaju cinismu un melus, ar ko slimo Latvijas politiskā elite.

Bieži mēdzam uzdodam jautājumu gan paši sev, gan līdzcilvēkiem: ”Kas notiek ar pasauli? Kā risināsies un cik tālu pasaules varenie ļaus notikt lietām un notikumiem, kuri mūs ved postā? Ar ko tas viss beigsies?”

Taču vēl aktuālāks ir kļuvis jautājums: ”Kas notiek Latvijā?”, jo diendienā pārliecināmies, kā raksta Gundega Repše: «Meli ir absolūta Latvijas ikdiena.Tas rada norūpējušos vaigu, zināmu skepsi un bezcerību par to, kā var veidoties Latvijas nākotne dažādās sarežģītā politiskās situācijās, kas var draudēt. Meli mūsu sabiedrībā nekad nav tikuši nicināti Mums vispār ir tāda īpatnēja vērtību sistēma - mēs mīlam fantomus, burbuļus, kas ir mūsveiksmes stāsti, kuri balstīti pilnīgos melos. Ir daiļi vārdi, ārišķība, neskarot to, kas notiek ar parastiem cilvēkiem īstenībā. Un pret šiem meliem nav riebuma. Mēs cienām mahinatorus, intrigu vērpējus, shēmotājus.

Latvijā par meliem pieķerti politiķi nekad nav pat atvainojušies, atšķirībā no citām valstīm, kur politiķi par meliem demisionē.”

Aicinām kļūt par lieciniekiem situācijai, kādu pats mērķtiecīgi radījis un piedzīvo ievēlētais deputāts Ainārs Rapsis. Lai taptu ievēlēts, priekšvēlēšanu laikā cilvēkiem ir solītas visneticamākās lietas: „ Solījumus dot taču nav nekāda māksla. Nu kā var nesolīt?”. Taču pienāk laiks, kad solījumi jāpilda, bet tas nekādi nav iespējams. Tad nu sākas skarbas problēmas. Izrādās, ka vienīgā izeja rodama, sameklējot vēl lielāku meli un mahinatoru, nekā pats, lai kaut uz brīdi glābtos no atbildības.

Esat laipni lūgti viesoties deputāta Aināra Rapša namā!

STT režisore Ārija Liepiņa – Stūrniece.

Datora versija