16.oktobrī 20:00 jaunākā latviešu spēlfilma "MAIŅA"

pirms nedēļas
16.oktobrī 20:00 jaunākā latviešu spēlfilma "MAIŅA"
Kino seanss notiek, ievērojot visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus! Lūdzam apmeklētājus ierasties 30 min iepriekš, lai reģistrētos. Lūdzam neapmeklēt pasākumu, ja ir slikta pašsajūta. Lūdzam arī apmeklētājus ievērot visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus.

16.oktobrī 20:00
Kino filmas "MAIŅA" demonstrācija
Ropažu Kultūras un izglītības centrā
Ieejas maksa 3 EUR

Lai uzturētu dēlu, Mareks naktīs strādā par taksometra vadītāju. No viņa mašīnas tiek nozagta nauda, kuru Mareks ir parādā priekšniekam par sasisto mašīnu, un viņam pēc iespējas ātrāk jāatpelna nozaudētais, tāpēc cerībā atrast ienesīgus klientus viņš dodas uz lidostu un apbraukā Rīgas viesnīcas. Mareks ignorē nerakstītos taksistu pasaules likumus un izjauc trauslo līdzsvaru starp konkurējošām taksometru firmām. Tuvojoties rītam, nozagtā nauda vairs ne tuvu nav viņa lielākā problēma.

Filma vēsta par galvenā varoņa paaudzi, kas dzimusi īsi pirms Latvijas neatkarības, piedzīvojusi neatkarības atgūšanu un pieaugusi 90. gadu pārmaiņu laikā, kad ikviens varēja un mēģināja kļūt par kaut ko citu. Filmas Maiņa ideja aptver plašāku paaudzes raksturojumu, parādot, kā jaunajos dzīves apstākļos izvēlējušās dzīvot dažādos laikos augušas paaudzes konkrētā sociālā vidē, liekot aizdomāties par personīgajām izvēlēm krīzes situācijās un morālo vērtību krīzi sabiedrībā.

Filmas režisors ir Reinis Kalviņš, kuram šī ir debijas pilnmetrāžas filma. Reinis Kalviņš ieguvis kino izglītību Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā (2014) un papildinājis zināšanas maģistrantūras studijās Sarajevas Universitātes programmā Bela Tarr Film Factory (2016), studiju laikā veidojis īsfilmas, vēlāk strādājis kā izpildproducents. “Ideja par filmu man radās, vēl dzīvojot Sarajevā, kur reizēm sanāca pārvietoties arī ar nelegāliem taksometriem. Paralēli Latvijas medijos parādījās virsraksti par taksistu savstarpējo rēķinu kārtošanu Rīgā un teritoriju sadalījumu pasažieru uzņemšanai lidostā. Sākotnēji izklausījās gandrīz neticami, ka Rīgā 21. gadsimta sākumā vēl pastāv šāds burbulis, kuru nav skārušas pārmaiņas un kur faktiski  valda deviņdesmito gadu principi. Interesanti likās doties atmosfēriskā vienas nakts braucienā cauri pilsētai no šāda skatupunkta. Savā ziņa filma ir veltījums tai pilsētas daļai, ar kuru saskaras taksisti, bet kas nav īpaši atvērta skatam no ārpuses”, saka filmas režisors Reinis Kalviņš.

Nacionālā pirmizrāde – 17.09.2020., kinoteātris Splendid Palace, Rīga

Scenārija autori – Reinis Kalviņš, Aldis Bukšs
Režisors – Reinis Kalviņš
Operators – George Chiper-Lillemark
Mākslinieks – Jānis Bijubens
Kostīmu māksliniece – Liene Dobrāja
Grima māksliniece – Maija Gundare
Skaņu režisors – Artis Dukaļskis
Montāžas režisors – Armands Začs
Aktieru atlases režisore – Māra Liniņa
Izpildproducente – Ilze Krūmiņliepa
Producents – Gints Grūbe
Studija Mistrus Media


Galvenajā lomā – Edgars Ozoliņš (Mareks)

Atbalsta: VKKF, ArkoGints, SDG Lighting, Tet, LTV, filmas izplatīšanu atbalsta Nacionālais kino centrs un Deep White

Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=RcUx2_kx0oo

 

UZMANĪBU!
Aicinām ierasties vismaz 30 min iepriekš, lai atbilstoši MK prasībām, ievērojot distanci, laicīgi pirms seansa varam nodrošināt sēdvietu personalizāciju - apmeklētāju reģistrāciju.


Pasākuma vietā un laikā nodrošināsim visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus.


Aicinām pasākuma apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli, palikt mājās un neapmeklēt pasākumu, ja ir elpceļu infekcijas vai citi slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums, galvassāpes, pastiprināts nogurums, vēdergraizes u.c.), kā arī ja ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.


Apmeklējot šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
- ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī pasākuma norises vietā;
- respektēsiet pasākuma organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.

Datora versija