100 gades Zaļumballe Ropažu novadā

02.08.2018
100 gades Zaļumballe Ropažu novadā
Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un Kultūras namos tiek rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā.

Ropažu novadā šī zaļumballe notiks Zaķumuižas klubā un tā apkārtnē 2018.gada 11.augustā plkst. 22.00 – 2:00.

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto balles vietu, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Šī tradīcij ir kopta ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur latvieši pulcējās, skanējušas ziņģes un dažādos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās satikšanās reizēs. Šīm ballēm ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan kautrīgais skolas puika ar apmulsušu klases meiteni, gan bravurīgais pagasta zemnieks ar sievu, gan pilsētas švīts ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem… Tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā mūsu novada vēsturē.
Balli spēlēs Zemessargu pūtēju orķestris. Ģērbies svētku drānās, līdzi ņem labu garastāvokli, groziņu ar lauku labumiem un kādu aizrautīgu stāstu, ar ko dalīties.

Ieeja bez maksas
Info – 26496613

Datora versija