Apgūstam emocijas!

11.07.2019
Apgūstam emocijas!
Annelēni mērķtiecīgi mācījušies saprast savas un citu emocijas , regulēt tās.

Novembris un decembris “Annelē” bija emociju atpazīšanas un pašregulēšanas mēneši. Visvairāk iepazināmies ar pamatemocijām –BAILES, DUSMAS, BĒDAS, PRIEKS. Bailes, dusmas un bēdas ir emocijas , kas traucē mums būt priecīgiem, tāpēc bērni grupās rotaļnodarbībās un dažādās situācijās, kas rodas, dzīvojot dzīvi bērnudārzā,mācījās   atpazīt šīs emocijas sevī un citos, runāt par tām, izdzīvot  un vadīt tās.

Bērni mācījās emocijas, izmantojot  attēlus, kustību ,pozas, atdarināšanu, mīmiku, roku lelles,emociju termometru, spoguli,zīmējumus u.c.
bērni tika rosināti “ielūkoties sevī” un izprast citu cilvēku, literāro tēlu emocijas –atpazīt un raksturot tās,
pašregulācijai tika izmantotas dažādas nodarbes- klusuma vingrinājumi,nodarbes ar mīklu,dusmu mešana, izpūšana pa logu,durvīm, rotaļas ar spilveniem,darbošanās smiltīs un ar smiltīm,ar ūdeni,, dažādu kustību izpilde,
izspēlētas dažādas rotaļas un spēles,
izgatavotas dažādas spēles ( PALDIES VECĀKIEM PAR ATBALSTU!),
skolotājas atlasījušas literatūru lasīšanai, lomu rotaļām emociju apguvē.
 

Kādā pirmdienas rītā kādā grupā uz jautājumu:”Kā jūties ?”, liela daļa audzēkņu atbildēja:”Esmu bēdīgs, man nāk miegs. Gribu mājās pie TV vai planšetes. Gribu gulēt.” Manī radās pārdomas. Vai bērni patiesi tā jūtas ? Varbūt  viņi spoguļo vecāku sajūtas, jo nav noslēpums, ka pirmdienas arī pieaugušajiem prasa pārslēgšanos no brīvdienu režīma un bērni sajūt pieaugušo.”

Vecāki! Esiet pozitīvs atbalsts bērnam! Strādājiet arī jūs ar savām emocijām un to izpausmēm, jo jūs veidojiet bērnā arī tādu īpašību kā dzīvesprieks! Dzīvesprieks ir  spēja pielāgoties apstākļiem, spēja tikt galā ar stresu, atbilstoši rīkoties sarežģītās situācijās , un tas ir nozīmīgi ikvienam bērnam. Taču šīs spējas ir atkarīgas ne tikai no paša bērna, bet arī no tā, kā vecāki un citi aprūpētāji  prot veicināt bērna emocionālo attīstību.

Datora versija