PII "Annele" pedagogi Ekoskolu vasaras forumā

14.09.2019
PII "Annele" pedagogi Ekoskolu vasaras forumā

    No 14. līdz 18. augustam Vides izglītības fonds ar Limbažu novada domes atbalstu rīkoja devīto Ekoskolu vasaras forumu. Pasākums notika Limbažu 3. vidusskolā un pulcēja vairāk nekā 200 dalībniekus no Ekoskolām visā Latvijā. No PII “Annele” uz forumu devās skolotājas Kristīne Jakušova un Sarmīte Apīne.

    Foruma ietvaros daudz tika runāts par saikni starp lauksaimniecības piesārņojumu un dabas izzušanu, dabas vērtībām, ko parāda dabas skaitīšana, kā arī visu, kas saistās ar klimata krīzi.

   Kristīne un Sarmīte daloties iegūtajā pieredzē uzsvēra to, kas viņām vislabāk palicis atmiņā:

- Iespēja iizmantot Brīvdabas pedagoģijasa metodes pirmsskolā, runājot par Ekosolu tēmām. Ne tikai mācīties par dabu, bet mācīties  un būt dabā.

- Organizācijas „Dari Labu Dabai” (www.darudabai.lv) aicinājums vairot pļavu biodaudzveidību. Nevajadzētu aizrauties ar pļavas  regulāru pļaušanu, bet ļaut tai augt un attīstīties. Iesakot variantu, tikai vasaras beigās pievērsties pļavu pļaušanai, kad sēklas ir paspējušas izbirt un sasēties. Organinzācija pievēršas talku rīkošanai, kuru mērķis ir palīdzēt dabai, tās apkārtnei, kā arī aicina individuāli rūpēties par kādu konkrētu vietu, kļūt par tās patronu.

- Pesticīdu ietekme uz vidi un cilvēku veselību, uzsverot, ka biodaudzveidības samazināšanās notiek straujāk nekā klimata krīze.

- „Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra” (LLKC) praktiski rādītais un izmēģinātais piemērs, kā no dažādiem materiāliem, kas uzrājušies, var izveidot Lazanjas tipa augsto dobi.

- Ļoti interesanta un saistoša bija nodarbība, ko vadīja pārstāves no biedrības „Zaļā brīvība” (www.zalabriviba.lv ) ar moto – Ar cieņu par pārtiku! Izmantojot Kahoot.it aplikāciju, dalībnieki tikai iesaistīti aizraujošā spēles viktorīnā par pārtikas atkritumu ietekmi.

   “Apmeklējot forumu, ieguvām zināšanas, redzējumu par to, kā organizēt un pievērst padziļinātu uzmanību aktualitātēm dabas aizsardzībā, kā savienot teoriju ar praktisku darbu strādājot ar pirmsskolas vecuma bērniem! “

Kristīne Jakušova un Sarmīte Apīne

 

Datora versija