Ekoskolu Ziemas forums Ropažos

11.07.2019
Ekoskolu Ziemas forums Ropažos

56 skolotāji no 24 dažādām Latvijas pirmsskolas iestādēm piedalījās forumā. 26.februāra pēcpusdienā ar ekoskolas darbu “Annelē” ciemiņus iepazīstināja skolotājas Inese Biteniece, Daiga  Hercberga,Sanita Bretšteina, Sarmīte Apīne, Anda Kalniņa, Anta Āboltiņa un Gunta Jansone. Sākumā tās bija sarunas grupās , pēc tam iepazīšanās ceļojums pa citām grupām un bērnudārzu kopumā.

Viešņām interesēja ne tikai vides izglītības jautājumu integrēšana pirmsskolā, bet arī viss , kas saistīts ar izglītības procesu, vides izveidi, darbiniekiem un saimniecisko dzīvi, sadarbību ar vecākiem un sabiedrību.  Un mēs dalījāmies ar savu pieredzi. Saņēmām daudz atzinīgu vārdu. Iepriecināja arī tas, ka vairāku iestāžu kolēģes atzinās, ka  smēlušās iedvesmu pie mums , viesojoties iepriekš , un realizējušas dažas mūsu  idejas savā bērnudārzā.

Svētku zālē prezentāciju par mūsu dalību Greenwalk projektā iepazīstina Aija Jakseboga , bet par  dalību citos starptautiskos projektos- Daiga Hercberga.

Pieredzes apmaiņai atvēlētais laiks bija īss, bet piepildīts. Noslēgumā visām viešņām ķermeņa apzinātības treniņu novadīja deju un kustību terapeite, viņa arī ”Puķuzirņa” skolotāju palīgs Rūta Marherte. Deja un kustība Rūtas vadībā bija kā saldais ēdiens , noslēdzot pietiekoši sasprindzināto pieredzes apmaiņas procesu.

Un, vakarā foruma dalībnieces atpūtās “Anneles” zālē,

kur viņas, ar skaistām dziesmām un priekšnesumu, priecēja – Marko Ojala.

 

Sestdien bija iespēja piedalīties dažādās vides izglītības darbnīcās, kur smēlāmies informāciju un varējām izpausties radoši. Mūsu skolotājas Daiga Hercberga, Sanita Bretšteina, Anda kalniņa un Gita Muceniece vadīja radošo darbnīcu, kurā no dažādiem otreiz izmantojamiem materiāliem tika  gatavoti dažādi mūzikas instrumenti – pedagogu un skolēnu izdomai nebija gala.Tapa vesels orķestris ar skanīgiem instrumentiem. Savukārt Inese Biteniece un Baiba Matjuškina vadīja “Garšu  laboratoriju”,

Sarmīte Apine un Daiga Bērziņa aicināja dalībniekus noteikt cukura daudzumu dažādos produktos, bet Līga Garā un Līva Ūdre- slēpto tauku klātbūtni produktos. Atklājumi, pārsteigumi ,jaunas zināšanas ir tas, ko guva šo darbnīcu dalībnieki.Paldies visām annelēm, arī tām, ko iepriekš nenosaucu ,par dalību un dažādu atbalstu Ekoforuma sagatavošanā un organizēšanā! Ar pārliecību varu teikt: “Mēs kopā esam spēks!”

Datora versija