Rīcības dienu labie darbi planētai

25.11.2020
Rīcības dienu labie darbi planētai

Šogad Rīcības dienas notika no 2.- 8. novembrim. Kopīgais sauklis – “Labie darbi planētai!”.


Ropažu “Annelē” šis laiks bija ļoti rosīgs.

Buciņu, Bitīšu un Prātnieku grupiņu bērni mācījās pareizi šķirot atkritumus un mācīja to darīt vecākiem. Brīnumpupas meitenes un zēni mācību pārgājiena laikā atkritumus savāca Kangaru purva dabas takā.

Mūsu iestādes mazākie bērni no Pūcēnu grupiņas rūpējās par veselību. No āboliem, burkāniem un bumbieriem tika spiesta un degustēta vitamīniem bagāta sula un pašrocīgi pagatavots masāžas paklājiņš no laikrakstiem un žurnāliem. Rūpējoties par Latvijas dabu, viņi iedēstīja zīles, kastaņus un pašu savāktus valriekstus, lai izaudzētu jaunus kociņus.

Brīnumpupas un Kāpēču grupiņu bērni pētīja palmu eļļas ietekmi uz vidi, produktu klāstu, kuru pagatavošanai tā izmantota. 
Kārumnieku, Kriksīšu un Prātnieku grupiņu bērni piedalījās iestādes teritorijas sakopšanā. Tika vāktas koku lapas, papildināts komposts. Kārumnieku un Kriksīšu skolotājas kopā ar bērniem uzsākušas ārstniecības augu pētīšanu un audzēšanu iestādes teritorijā.
Cīrulīšu un Prātnieku grupiņas bērni atjaunoja atgādnes iestādes telpās par ūdens un elektrības taupīšanu.


Esam čakli pastrādājuši. Rīcības dienas ir bijušas motivējošas. Turpināsim uzsāktos labos darbus, lai rūpētos un saudzētu dabu, jo mēs esam daļa no tās.

Datora versija