Zaķumuižas pamatskolas un Ropažu vidusskolas skolēni iepazīst karjeras iespējas mašīnbūves un metālapstrādes nozarē

29.03.2018
Zaķumuižas pamatskolas un Ropažu vidusskolas skolēni iepazīst karjeras iespējas mašīnbūves un metālapstrādes nozarē
ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2018.gada 28.martā Ropažu vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums „Praktiskās nodarbības mobilajā demonstrāciju laboratorijā „Tehnobuss”.

7.- 9.klašu skolēni un interesenti no vidussskolēniem guva ieskatu par  iespējām veidot savu karjeru mašīnbūves un metālapstrādes industrijā, par inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos, par nozaru daudzveidību un to produktiem, par svarīgākajām specializācijām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē.

Vecāko klašu skolēniem, kuriem jau tagad jāizdara karjeras izvēle, bija iespēja saņemt konsultācijas par studiju, darba un karjeras iespējām inženierzinātņu nozarēs.

7.-8.klašu skolēnus vairāk ieinteresēja praktiskā  darbība ar programmējamiem CNC metāla apstrādes darbagaldiem (frēzi un virpu) un metināšana  izmēģinājumu stendā, kā arī iespēja redzēt darbībā 3D printeri un tā izveidotos priekšmetus.

Visi, kuri vēlējās, varēja dalīties ar savām priekšzināšanām un veikt praktiskus eksperimentus automatizācijas mini-rūpnīcas mezglā, pneimatikas eksperimentu un zobratu mehānikas stendos.

Tā kā pasākumā bija iesaistītas abas novada vispārējās izglītības iestādes, Zaķumuižas pamatskolas skolēniem bija arī iespēja gūt ieskatu Ropažu vidusskolas vēsturē, aplūkot jaunās telpas un tehnoloģijas (9.klasei), uzzināt par Ropažu vidusskolas dalību EKO programmā (8.klasei) un baudīt pavasara sauli skolas apkārtnē, nostiprinot savas fiziskās iemaņas āra trenažieros (7.klasei).

Kopumā skolēni bija apmierināti ar instruktoru stāstīto, redzēto un pašu izmēģināto! Paldies projekta vadītājam Agrim Dambergam un viņa kolēģim!

Izsaku pārliecību, ka  šis karjeras izglītības pasākums veicinās  mūsu skolēniem izdarīt savu izvēli par labu inženierzinātnēm, kuras tik ļoti ir nepieciešamas Latvijas tautsaimniecībai.

Jāpiemin, ka „Tehnobuss” izraisīja interesi arī dažos pašvaldības darbiniekos, kuri pusdienu pārtraukumā pamanījās apskatīt mobilo laboratoriju  un aprunāties ar tās vadītājiem.

Ropažu vidusskolas

pedagoģe, karjeras konsultante

Velga Rotberga- Bleija

 

Datora versija