Vasaras nometnē Vācijā, Nīdermīlenē

24.08.2017
Vasaras nometnē Vācijā, Nīdermīlenē
Šovasar, jau 4. gadu pēc kārtas, Zaķumuižas pamatskolas skolēniem bija iespēja atpūsties un saturīgi pavadīt laiku kopā ar citu tautību bērniem nometnē Vācijā – netālu no Bonnas. No mūsu skolas uz nometni devās Alise Vidžus, Ieva Marija Galzone, Lana Boiko, Nikola Urža un Līva Ozola. Ceļa izdevumus meitenēm atmaksāja Ropažu novada pašvaldība. Paldies!

Uz nometni, kā katru gadu, no Latvijas dodas Rūjienas, Mazsalacas, Valmieras, Zaķumuižas skolu skolēni. Šogad kopā bija 18 bērnu, divas vācu valodas skolotājas un deju skolotāja Terēza Jozefa.

            Nometnes moto šogad bija – „Meklēsim mieru!”. Nometnē kopā darbojās gandrīz 80 bērnu no Latvijas, Baltkrievijas, Grieķijas un Vācijas. Vācijas grupā šoreiz bija iekļauti 6 bēgļu bērni no Sīrijas, kuri jau vācu valodu bija paspējuši apgūt, tādēļ varējām labi sazināties, kā arī 12 bērnu nama bērni. Visiem bija uzdevums kopā darboties, sadraudzēties, tādēļ nometnes sākumā jauktās grupās izspēlējām iepazīšanās spēles. Nometnes organizētāji cer, ka bērni, labi iepazīstot un pieņemot atšķirīgo, izaugot būs iemācījušies saprasties ar cittautiešiem, nemeklēs naidu, kas šobrīd neļauj uz zemeslodes dzīvot mierā un saticībā.

Dienas režīms katru dienu bija līdzīgs. Pirms pusdienām - mācību nodarbības, pēcpusdienā - dejošana, peldēšanās, teniss, vakarā – sporta spēles, pastaigas, sarunas.

Bija arī divas ekskursiju dienas.

Šogad bija iespēja apmeklēt Ķelni, savām acīm redzēt lielāko gotikas baznīcu Ziemeļeiropā – Ķelnes katedrāli (augstums -157,4 m), kā arī lielāko Vācijas upi Reinu. Apmeklējām arī lielo, moderno pasaules kultūru muzeju. Bija arī iespēja iepirkties.

Bijām velosipēdu pilsētā Minsterē. Doroteja, viena no nometnes organizētājām, mums izrādīja savu pilsētu (viņa Minsterē dzīvo jau 30 gadus). Izstaigājām vecpilsētu, iepazinām vēsturiskās celtnes un pieminekļus, kā arī baznīcas. Pilsētā bija arī brīvais laiks, ko katrs izmantoja pa savam.

            Nometnes laikā izbaudījām arī citus pasākumus – Grilēšanas pēcpusdienu, tumsas pārgājienu uz seno Ūtgenbahas kapelu mežā, svētdienas pārgājienu uz Limbahas baznīcu, uz dievkalpojumu, divus draudzības vakarus, diskotēku, Asbahas pilsētas svētkus ar tirdziņu un karuseļiem, iepirkšanos tuvējās pilsētas veikalos.

            Pirmajā draudzības vakarā 11. augustā mūsu grupai bija jāprezentē sava valsts. Skolotāja Terēza iemācīja Latviešu tautas deju svītu, kopīgi gatavojām Latvijā populāru dziesmu popuriju, rādījām prezentāciju par Latviju, Rīgu, ko papildināja skolēnu stāstījums vācu valodā. Mums priekšnesums izdevās. Kopā ar mums valsti prezentēja arī grieķi un sīrieši. Citu valstu pārstāvji uzstājās nākamajā vakarā. Uzzinājām daudz ko par citām valstīm un to kultūru. Deju nodarbībās grieķi mums mācīja dejot Sirtaki, bet latvieši skolotājas Terēzas vadībā samācīja citiem latviešu dejas un rotaļas. Atsaucība bija lieliska.

 Gatavojām laterniņas tumšajai meža kapelai. Skolēni katru dienu rakstīja arī nometnes dienasgrāmatu, kuru sk. Ināra papildināja ar fotogrāfijām, apzīmējām maisiņus. Tas paliks par atmiņu no nometnes.

            Laiks no 5. Līdz 17. augustam pagāja nemanot. Paldies, Nīdermīlene, par neaizmirstamajiem iespaidiem! Gaidi mūsu delegāciju nākošgad!

 

Nometnē kopā ar skolēniem bija un piedzīvojumus aprakstīja Ināra Kleinberga.

Datora versija