Tikšanās ar skolas absolventiem – Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem

12.11.2019
Tikšanās ar skolas absolventiem – Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem
Patriotu nedēļas ietvaros 2019.gada 12.novembrī Ropažos notika karjeras attīstības atbalsta pasākums ‘’ Tikšanās ar skolas absolventiem – Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem”.

Pasākuma laikā Ropažu novada vidusskolas 5.ab, 6.ab, 7.ab, 8.ab, 9a un vidusskolas klašu skolēni  tikās ar 2018.gada Ropažu vidusskolas absolventiem, tagad NAA Sauszemes spēku 1.kursa kadetiem,  Jāni Veličko un Ēriku Auzenbahu.

Notika trīs nodarbības , kurās kadeti iepazīstināja skolēnus ar militārās karjeras iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos un Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Atbilstoši klašu grupai un skolēnu interesei  raisījās sarunas. Jaunāko klašu skolēnus vairāk interesēja ikdienišķas sadzīves lietas, vidējo posmu - prasības iestājai akadēmijā vai bruņotajos spēkos vispār, savukārt vecākos skolēnus – reālā karavīra un kadeta apmācību programma un karjeras iespējas, kā arī dažādie papildus bonusi, studējot militārajā augstskolā.  

Mūsu skolas absolventi samērā regulāri izvēlas militāro karjeru. Arī šodien, piedzīvojot mūsu  absolventu reālās pieredzes stāstus, daži no skolēniem saprata, ka šis varētu būt viņu profesionālais ceļš nākotnē.

Velga Bleija

Datora versija