Teiksim: “Nē vienreiz lietojamai plastmasai!”

29.10.2018
Teiksim: “Nē vienreiz lietojamai plastmasai!”
40% no visas plastmasas tiek izmantota tikai vienu reizi. Tie ir plastmasas maisiņi, pudeles, salmiņi, trauki, karotes un dakšiņas, kurus izmantojam tikai dažas minūtes, kamēr to sadalīšanās dabā ilgst simtiem gadu.

Ekoskolu Rīcības dienas ir plaša ikgadēja vides kampaņa Latvijā, kurā aicināta piedalīties ikviena Latvijas skola, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu mainīt priekšstatus un paradumus veselākas vides vārdā. Šogad kampaņa notiks no 29. oktobra līdz 4. novembrim un vienos vairāk nekā 43 600 skolēnu un 5200 pedagogu.

Šogad Rīcības dienas ir veltītas Vides izglītības fondam un arī Eiropas Savienībā īpaši svarīgai tēmai – plastmasas piesārņojumam. Ievērojot, ka plastmasa ir arī būtisks Baltijas jūras piesārņojuma avots,  kampaņas kopējā tēma ir “NĒ vienreizlietojamai plastmasai!”.

Tāpēc teiksim: “Nē vienreiz lietojamai plastmasai!”

 Rīcības “Annelē”: 29.10. - 7.11.:

1. Bērni grupās skatīsies filmas par zivīm un putniem, kas cieš no plastmasas piesārņojuma gaisā, ūdenī un uz zemes. Bērni veiks pētījumus, radošajā darbībā izmantos plastmasas iepakojumus, vienosies par rīcībām, kas samazina vienreiz lietojamās plastmasas daudzumu. 29.10.- 30.10.

2. 5-6 gadīgie bērni veidos plakātus ar aktuālo info par plastmasas piesārņojumu un rīcībām situācijas uzlabošanai. Plakātus izvietosim Ropažu iestādēs, veikalos. Sagatavošanas grupas bērni dosies pie sešgadniekiem Zaķumuižas sākumskolā un iepazīstinās viņus ar tēmu "Nē vienreiz lietojamai plastmasai!". Aicinās viņus nepiesārņot vidi ar plastmasu, nelietot vienreizējos salmiņus un nelaist debesīs hēlija balonus. 29.10- 7.11.

3. Darbinieki gatavos pārtikas uzglabāšanas iepakojumu no kokvilnas un bišu vaska. 31.10

 

Rīcības dienas ir laba iespēja uzsākt vienu no Ekoskolu galvenajiem uzdevumiem – sabiedrības iesaistīšanu un izglītošanu. Kopā vieglāk, tādēļ Rīcības dienas notiek vienlaicīgi visā Latvijā vienas nedēļas laikā. Šogad Ekoskolu Rīcības dienas notiks no 29. oktobra līdz 4. novembrim un kopīgā tēma ir “Nē vienreiz lietojamai plastmasai!”

Rīkoto pasākumu mērķis ir pievērst skolēnu un plašākas sabiedrības uzmanību jautājumiem par videi draudzīgu dzīvesveidu. Rīcības dienu noslēgumā notiks konkurss skolām, kurā gan ar interneta balsojumu, gan žūrijas vērtējumu tiks izvēlēti labākie akciju rīkotāji. Veiksmīgāko un radošāko iniciatīvu autori, kā arī aktīvākie kampaņas popularizētāji saņems balvas no Ekoskolu Rīcības dienu atbalstītājiem. Šogad mūsu draugu pulkā ir Vides izglītības fonda pastāvīgais atbalstītājs, zīmola LUCART pārstāvis Latvijā SIA NMS Riga, Liepājas teātris, Ventspils Olimpiskais centrs, Jaunais Rīgas teātris, Latvijas Leļļu teātris, Laboratorium, slēpošanas un atpūtas parks “Ozolkalns”, Purenn, un izklaides parks "Avārijas brigāde".

Stāsti, video un attēli tiks publicēti Vides izglītības fonda tīmekļvietnē un sociālajos tīklos - http://www.videsfonds.lv, https://www.facebook.com/videsfonds/

Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā šobrīd piedalās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 67 valstīs un tajā iesaistījušās 51 000 skolas. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties Ekoskolu saimei, veicot videi un ilgtspējīgas principiem atbilstošas rīcības.  Vairāk informācijas Vides izglītības fonda mājaslapā – www.videsfonds.lv

 

                            

 

 

Datora versija