Skolotāji svin svētkus Ropažos

11.10.2016
Skolotāji svin svētkus Ropažos
7. oktobrī Ropažu Kultūras un izglītības centrā notika Skolotāju dienai veltīts pasākums. Tajā piedalījās pedagogi no Ropažu vidusskolas, PII “Anneles”, Ropažu Mūzikas un mākslas skolas un Zaķumuižas pamatskolas. Pasākumu organizēja Ropažu Kultūras un izglītības centrs. Pasākumu atklāja Ropažu Kultūras un izglītības centra vadītāja vadītāja Sanita Megere – Klevinska ar komandu.

Skolotājus sveikt ieradās Ropažu novada domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras, izglītības un sporta jautājumos Antons Cibuļskis. Uz sarunu pasākumu rīkotāji bija aicinājuši lektorus, kas sniedza skolotājiem ieskatu izglītības nozarē, pavedienu laimes meklējumos un ieskatu emocionālajā inteliģences veidošanā.

Kas viņi bija:

Gatis Narvaišs – Edurio direktors. Iepazīstināja ar platformu www.edurio.com, kas palīdz skolotājiem saņemt atgriezenisko saiti no skolniekiem. G.Narvaišs pats ir bijis skolotājs un dalījās pieredzē, par to, ka skolēni nemāk un nezina, kā pateikt – šī stunda mums patika. Edurio ļauj skolēniem izteikt savu viedokli par mācību priekšmetu, aizpildīt anketas. Skolotājiem uzreiz ir redzami anketu rezultāti. Skolēniem jautājumi tiek uzdoti vienkārši, viņiem saprotamā valodā. Pirmos divus gadus Edurio skolām tiek piedāvāta bez maksas.

Harlads Burkovskis runāja par laimi. Kas ir laime, kā kļūt laimīgākam, kas jādara, lai būtu laimīgs, ko dara laimīgs cilvēks. Par to, ka Butānā ir Nacionālā laimes komisijas un laimes komisijas priekšsēdētājs. Ka Latvija ir 89. laimīgākā valsts pasaulē un ka cilvēki, kam ir ievērojami vairāk naudas, ir tikai par 10% laimīgāki, nekā vidējais iedzīvotājs. Laimīgs ir tas, kas nav Facebook un dzīvo 13,9 grādos pēc Celsija.

Viktorijas Bērziņas uzdevums bia runāt par  emocionālo inteliģenci. Par to, kā skolotājiem rīkoties klases priekšā, kad skolēni ir aizņemti ar ko citu. Par apskāvienu, kas nomierina un nepieciešams katram. Par elpošanas vingrinājumiem, kas sakārto ķermeni un ļauj skaidri domāt un tikt galā ar situāciju.

Vakara noslēgumā skolotājus priecēja Juris Jope un Linards Šveklis ar koncertprogrammu “Satikšanās”. Imanta Ziedoņa vārdi un Raimonda Paula mūzika. Koncerts bija kā sadziedāšanās svētki. “Tā gaisma esi tu, es tik to par sveci saucu” Imants Ziedonis.

Ko dara laimīgie? – ir pateicīgi, uztur attiecības, kultivē optimismu, dzīvo “straumē”, izvairās no salīdzināšanas, izbauda dzīvi, praktizē laipnību, nododas mērķim, piedod, meditē, rūpējas par ķermeni.

 Novēlu visiem kolēģiem un apkārtējiem cilvēkiem – esiet laimīgi!

 Fotogrāfijas

Informāciju sagatavoja

Sabiedrisko attiecību daļa

Datora versija