Ropažu novadā Karjeras nedēļā jaunieši plānos karjeru

27.10.2020
Ropažu novadā Karjeras nedēļā jaunieši plānos karjeru
Ropažu novada vidusskolā no 26. līdz 30.oktobrim norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā notiek attālināti un tiešsaistē.

Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē. 

Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”.

Karjeras nedēļas laikā kas 7.-12.klasēm ir arī attālināto mācību nedēļa, Ropažu novada vidusskolas  jaunieši ir aicināti iegūt informāciju e-vidē (www.profesijupasaule.lv , www.niid.lv , www.darilatvijai.lv ) sasaistot   konkrēta mācību priekšmeta sniegtās zināšanas un prasmes ar kādu profesiju, noskatīsies video lekciju “Tavas karjeras izvēles pamatsoļi”. Video lekcijas laikā skolēni varēs veidot savu individuālo domu karti, gan par savu sapņu profesiju, interesēm, rakstura iezīmēm, vēlmēm, iespējām kā arī nepieciešamo atbalstu karjeras lēmuma pieņemšanā.

10.-12.klašu skolēni noskatīsies video lekciju “Kā veiksmīgi uzsākt studijas augstskolā”, kā arī piedalīsies aptaujā „Cik gatavs esmu lēmuma pieņemšanai, ceļā uz karjeras izvēli?”
Skolēnu vecāki tiks aicināti noskatīties video lekciju “Vecāki – bērna karjeras atbalstam”, un izteikt savu redzējumu par to, kāds atbalsts vēl būtu nepieciešams karjeras izglītībā, kas veicinātu lēmuma pieņemšanu, brīdī, kad jāizvēlas turpmākais izglītības vai karjeras ceļš.

Viens no Karjeras nedēļas centrālajiem pasākumiem būs tiešsaistes diskusija skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem 27. oktobrī, kuras laikā moderatora Edija Boša vadībā tās dalībnieki diskutēs par paaudžu atšķirībām un ģimenes lomu karjeras izvēles jautājumos. Savukārt 28. oktobrī moderators Magnuss Eriņš vadīs tiešsaistes pasākumu jauniešiem, kurā piedalīsies karjeras eksperti un Latvijā zināmi uzņēmēji. Tajā ar savu pieredzi karjeras izvēlē dalīsies arī panākumiem bagāti jaunieši, kuru vidū ir pazīstamā volejboliste Tīna Graudiņa, mūziķe Patrisha un kosmosa tehnoloģiju izstrādātājs Roberts Gotvalds. 

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā skolās un citās mācību iestādēs visā Latvijā notiks dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi, virtuāla saziņa ar uzņēmumu un universitāšu pārstāvjiem, diskusijas, radošās darbnīcas un citas ar profesiju izpēti un iepazīšanu saistītas aktivitātes. Tāpat jauniešiem būs iespēja virtuāli paviesoties dažādās mācību iestādēs, saņemt interesējošo informāciju par studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izzināt populāru profesiju aizkulises, kā arī saņemt praktisku informāciju par karjeras atbalsta veidiem un instrumentiem savu spēju un interešu izzināšanai. Ņemot vērā Covid-19 ierobežošanas pasākumus un attālināto mācību procesu skolās, liela daļa ar profesiju izzināšanu un karjeras plānošanu saistīto pasākumu notiks tiešsaistē, savukārt daļa tiks realizēti tuvāko mēnešu laikā pēc Karjeras nedēļas noslēgšanās, ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela  un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai. “Karjeras nedēla” tiek īstenota VIAA īstenota projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. To finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Informāciju sagatavoja

Gita Zeltiņa,

Ropažu novada vidusskolas pedagogs karjeras konsultants

 

 

 

Datora versija