Ropažu novada izglītības iestādes saņem prestižo Zaļā karoga balvu

26.09.2021
Ropažu novada izglītības iestādes saņem prestižo Zaļā karoga balvu
20. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika ikgadējā Ekoskolu apbalvošanas ceremonija, kurā par aktīvu darbību vides izglītības jomā 104 izglītības iestādes no visas Latvijas saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, divām izglītības iestādēm tika piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss, bet 44 izglītības iestādes ieguva Ekoskolas sertifikātu.

Arī Ropažu novada izglītības iestādes jau vairākus gadus ar lieliskiem panākumiem piedalās Ekoskolu kustībā. Šogad prestižo starptautisko Zaļo karogu saņēma Ulbrokas vidusskola un Ropažu vidusskola, kā arī Stopiņu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” un Ropažu pirmsskolas izglītības iestāde “Annele”.

Ropažu vidusskolas Ekoskolu kustībā darbojas jau kopš 2009. gada, un šis skolai ir jau 11 Zaļais karogs. Ropažu PII “Annele” Zaļā karoga apbalvojumu saņēma jau 9 reizi. Ulbrokas vidusskola Zaļo karogu saņēma 7 reizi, bet PII “Pienenīte” 6 reizi. Berģu Mūzikas un mākslas skola, kas Ekoskolu kustībā darbojas jau kopš 2012. gada, šogad saņēma Ekoskolu sertifikātu. Savukārt Stopiņu pamatskola saņēma pateicību par dalību Ekoskolu programmā.

Ekoskolu aktivitātes aktīvākajām mūsu izglītības iestādēm jau kļuvušas par neatņemamu ikdienas un arī mācību satura sastāvdaļu - nevienam vairs nav īpaši jāskaidro, kādēļ tas ir svarīgi, tas ir pašsaprotami.

Lepojamies ar mūsu novada izglītības iestāžu aktīvo darbošanos vides izglītības jomā un vēlam nerimstošu izzinātprieku un enerģiju nākamajām aktivitātēm!

Ekoskolu programma ir viena no visaptverošākajām un populārākajām vides izglītības pieejām pasaulē, kura šajā mācību gadā Latvijā svinēs 20 gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas 182 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 56 000 izglītības iestādes 70 valstīs. Programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai izglītības iestādes kolektīvam, bet arī pašvaldībām, jo līdztekus citiem mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Datora versija