Putniem jauni mājoklīši

10.04.2017
Putniem jauni mājoklīši
Šajā pavasarī Zaķumuižas pamatskolā iesākās laba sadarbības tradīcija ar SIA “Rīgas meži” Gaujas mežniecību putnu būrīšu izgatavošanā.

Trīs nedēļu garumā skolā bija dzirdama sparīga āmuru klaudzoņa, smaržoja svaigi zāģēti koka dēļi. Zēni un dažas meitenes mājturības stundās izgatavoja būrīšus dobumperētājiem – zīlītēm, mušķērājiem, strazdiem un citiem nelieliem putniņiem. Kopumā tika izgatavoti vairāk kā 200 būrīšu.

Skolēni strādāja ar lielu aizrautību, apzinādamies sava darba nepieciešamību. Izvērtās pat neliela sacensība – kurš izgatavos vairāk būrīšu mācību stundas laikā. Rekords esot 6 būrīši 2 mājturības stundās.

3.aprīlī uz iknedēļas skolēnu informatīvo sapulci ieradās viesi no “Rīgas mežu” Gaujas mežniecības: mežziņa vietniece Silva Kaliksone un mežsargs Vents Skrodelis, lai pateiktu būrīšu izgatavotājiem lielu paldies par paveikto darbu un pasniegtu nelielas pateicības dāvaniņas.

Arī mājturības skolotājs Sandis Petruškēvičs ļoti atzinīgi novērtēja šo sadarbību, jo puiši apguva noderīgas prasmes, labi sadarbojās strādājot pāros. Par labu darbu katrs, ja vēlējās,  varēja vienu būrīti ņemt uz mājām un izkarināt savā dārzā.

Pārrunājot ar puišiem būrīšu gatavošanas akciju, viņi ar prieku atzina, ka darbiņš ļoti paticis. Uz vairākiem būrīšiem autori atstājuši arī izgatavotāju parakstus.

Šajās dienās puiši ar prieku un lepnumu stāstīja, ka redzējuši viņu izgatavotos būrīšus jau izkarinātus mežā gan pie Zaķumuižas, gan Silakroga apkārtnē.

Lai putniem ražena perēšana!

 

Ināra Skrodele,

Zaķumuižas pamatskolas direktores vietniece IT jomā

Datora versija