Piedzīvojumi un pārdzīvojumi vasaras nometnē Vācijā

22.08.2016
Piedzīvojumi un pārdzīvojumi vasaras nometnē Vācijā
Šovasar piecas Zaķumuižas pamatskolas skolnieces – Madara un Katrīna Smelteres, Līva Ozola, Agnija Kristiāna Meldere un Dārta Tīlane 2. augustā devās uz mācību un atpūtas nometni Vācijā, Nīdermīlenē. Šogad ceļa izdevumus meitenēm atmaksāja Ropažu novada pašvaldība. Paldies par to!

Uz nometni, kā katru gadu, no Latvijas dodas Rūjienas, Mazsalacas, Valmieras, Zaķumuižas skolu skolēni. Šogad kopā bija 19 bērnu, divas vācu valodas skolotājas un deju skolotāja Terēza Jozefa.

Nometnes moto šogad bija – „No svešiniekiem kļūsim par draugiem!”. Nometnē kopā darbojās 70 bērnu no Latvijas, Baltkrievijas, Polijas, bet Vācijas grupā šoreiz bija iekļauti bēgļu bērni, no Čečenijas un no Sīrijas, kuri jau vācu valodu bija paspējuši apgūt un varējām sazināties. Visiem bija uzdevums kopā darboties un sadraudzēties, tādēļ pirmajā dienā pa grupām izspēlējām iepazīšanās spēles, vakarpusē - sporta spēles.

Dienas režīms katru dienu bija līdzīgs. Pirms pusdienām - mācību nodarbības, pēcpusdienā - dejošana, peldēšana, teniss, vakarā – sporta spēles, pastaigas, sarunas.

Bet bija arī ekskursiju dienas. Šogad bija iespēja apmeklēt vācu Vēstures muzeju Bonnā, savām acīm redzēt lielāko gotikas baznīcu Ziemeļeiropā – Ķelnes katedrāli (augstums -157,4 m), kā arī lielāko Vācijas upi Reinu. Bijām Oberhausenā, kur vispirms mums bija iespēja izstāžu centrā Gazometer redzēt izstādi „Dabas brīnums”. Iespaidīga bija 20 m lielā zemeslode, uz kuras ar gaismām tika projicēti kontinenti, okeāni, mākoņi utt. Varējām vērot dienas un nakts maiņu uz Zemes. Izstādē bija daudz brīnišķīgu fotogrāfiju no dzīvnieku un augu valsts. Pusdienojām jauniešu centrā „Kurbel”, turpat arī pēcpusdienā sniedzām koncertu nometnes organizatoriem un sponsoriem. Koncertā īpaši ar savām tautas dejām un dziesmām ik gadu izceļas latvieši. Skolotāja Terēza prot nometnē esošajiem jauniešiem deju nodarbību laikā daudz ko iemācīt. Ar latviešiem kopā labprāt dejo arī baltkrievi. Poļu grupa arī neatteiktos padejot, bet viņiem tajā laikā paredzēts kas cits - jātrenējas bridža spēlē. Visi kopīgi iemācāmies arī kādu latviešu tautas dziesmu. Šoreiz gan dziedājām, gan dejojām „Visi ciema suņi rēja”, dejojām „Ābrama polku”, „Tūdaliņ, tāgadiņ”, „Plaukstiņpolku”, „Dvieļu deju”.

Nometnes laikā izbaudījām arī citus pasākumus – Grillēšanas vakaru, orientēšanos nometnes apkārtnē ar radošiem uzdevumiem ( jauktās grupās ), tumsas pārgājienu uz senu baznīcu mežā, svētdienas pārgājienu uz Limbahas baznīcu, uz dievkalpojumu, draudzības vakaru, diskotēku, iepirkšanos tuvējā pilsētā Asbahā.

Bet šinī gadā bija arī pārdzīvojumi. Vācu autobusu firma, kura parasti mūs nogādā līdz lidostai, lai mēs varētu atlidot mājās, bija sajaukusi datumus, kad mūs jāved. Mēs 14. augusta naktī 3:45 gaidījām autobusu, bet nekā. Kad 30 minūtes bijām gaidījuši, zvanījām nometnes biroja darbiniecei, lai palīdz. Kad nu viss noskaidrojās un autobuss ieradās, sapratām, ka uz lidmašīnu nepaspēsim, lai gan braucām, uz brīnumu cerēdami. Brīnums nenotika! Firma uzņēmās vainu un nopirka mums citas biļetes. Mājās atgriezāmies 3 dienas vēlāk. Bet kā atvainošanos, firma mums vēl izmaksāja ekskursiju uz Koblencu, pilsētu Reinas un Mozeles satekā. Ekskursija bija brīnišķīga! Vienu dienu mēs paši gājām pārgājienā uz tuvējo pilsētu un atpakaļ. Mums papildus doto laiku izmantojām saturīgi. Beidzot 17. augustā, ar otro piegājienu, atgriezāmies mājās. Paldies Nīdermīlene par neaizmirstamajiem iespaidiem! Sveika, mīļā Latvija!

Nometnē kopā ar skolēniem bija un mūsu piedzīvojumus aprakstīja Ināra Kleinberga.

Datora versija