Motivētas un iedvesmotas

10.09.2017
Motivētas un iedvesmotas
Augusta sākumā Kandavā norisinājās gadskārtējā diriģenta Jāņa Puriņa organizētā Latvijas mūzikas skolu audzēkņu radošā nometne “Plus”. Dalībai nometnē tika aicināti pūšaminstrumetu un sitaminstrumentu mūzikas skolu audzēkņi no visas Latvijas.

Šogad tajā piedalījās četras  Ropažu mūzikas un mākslas skolas “Rodenpois’’ flautistes - Marta Koleča, Luīze Anna Sprinģe,  Tīna Gabriela Valge, Alise Strēlniece, kuras ikdienā skolo flautas skolotāja Santa Stalidzāne.

Atverot Zaķumuižas kluba durvis, kurā meitenes ikdienā uzturas un mācās flautas spēli, Luīzes Annas nepacietība ir liela -  topošā flautiste steidz skolotājai Santai vēstīt, ka nometne esot bijusi ārkārtīgi noderīga. Notis, kuras iepriekš šķitušas grūtas un neizspēlējamas, tagad ir vieglas kā pūciņas. Luīze Anna secina, ka līdzējusi ļoti bieža un regulāra spēlēšana kopā ar citiem Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem - muzikālajiem domubiedriem.

Stāstot par būtiskākajiem nometnes iespaidiem, Tīna Gabriela uzsver, ka šis ir bijis viņas otrais gads vasaras muzikālajā nometnē. Tīna Gabriela zinājusi, uz kurieni brauc un ko varētu sagaidīt. Pirmajā gadā ļoti paticis apgūt jaunus skaņu spēlēšanas veidus un spēlēt ātras skaņu virknes. Savā flautas spēlē šogad Tīna apņēmusies turpināt apgūt un spēlēt nometnē dotos vingrinājumus, kuri paredzēti skaistas skaņas attīstīšanai un uzlabošanai.

Alisei, savukārt, patikušas  ārpus mūzikas piedāvātās aktivitātes. Projektā “Kandava” visas nedēļas laikā tika pildīti dažādi uzdevumi, un par to izpildi tika piešķirtas nelielas balviņas. Alisi ļoti iepriecinājusi dalība orķestrī - pat ja kāda notiņa tika nospēlēta nepareizi, lielajā orķestrī to nemanīja. Arī Luīze Anna un Marta piekrīt Alises teiktajam - orķestrī ir bijusi bagātīga skaņa un katru individuāli nevarējis dzirdēt. Galvenais uzdevums bija nesajaukt visiem reizē, un tas esot izdevies.

Arī Martas lielākais notikums nometnes laikā bijusi iespēja spēlēt orķestrī. Ja kāds no orķestra vairs nezina, kas jāspēlē, tad blakus sēdošais ar pirkstu ātri norāda pareizo vietu notīs. Dažubrīd arī Marta un viņai blakus sēdošā flautiste mēģinājumos esot “pazudusi”, bet abas esot veiksmīgi sadarbojušās. Ļoti svarīgi orķestrī sēdēt  tā, lai spēlētājs  ar mazāku pieredzi ir blakus pieredzējušākam. Tad veidojas drošības sajūta, ka tiks palīdzēts un īstajā mirklī pamācīts. 

Šajā mācību gadā Marta apņemas grūtākās vietas spēlēt tik daudz, kamēr izdodas. Luīzei Annai nometnē radusies pārliecība - ja nevar kaut ko nospēlēt,  to tomēr var izdarīt, ieguldot laiku.

Tik motivētas un iedvesmotas šobrīd ir Ropažu novada jaunās flautistes! Meitenes un viņu skolotāja visiem bērniem un skolotājiem novēl laimīgu, interesantu un radošu mācību gadu skolā  un aktivitātēs ārpus skolas!

 

Santa Stalidzāne

 

Datora versija