Miks Bleija no Ropažu vidusskolas izcīna Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē bronzas medaļu

13.08.2018
Miks Bleija no Ropažu vidusskolas izcīna Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē bronzas medaļu
Latvijas skolēni Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē, kas norisinājās Kvebekā, Kanādā, izcīnījuši četras medaļas, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Medaļas no olimpiādes pārveduši visi Latvijas izlases dalībnieki - sudraba medaļas saņēma Mārtiņš Robežnieks no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Iļja Belovolovs no Rīgas 92.vidusskolas un Rūdolfs Golubovs no Ziemeļvalstu ģimnāzijas, savukārt bronzas godalgu saņēma Miks Bleija no Ropažu vidusskolas.

Olimpiādē septiņu dienu laikā ģeogrāfi pildīja gan problēmuzdevumus, gan arī lauka darbus - kartēšanu, pilsētiņas un apkārtnes ainavas izpēti. Ekskursijās tika aplūkota Kvebekas pilsēta un Žaka Kartjēra nacionālais parks.

 
Olimpiādes noslēgums un zelta medaļu pasniegšana norisinājās Starptautiskās ģeogrāfijas savienības atklāšanas ceremonijā. Par olimpiādes individuāli labākā rezultāta īpašnieku kļuva Alens Kospanovs no Krievijas, bet labāko punktu skaitu sakrāja Rumānijas izlase. Latvijas dalībnieki, līdzīgi kā pērn, pasaulē sasniedza astoto labāko punktu skaitu.

Latvijas izlasi Kvebekā vadīja E.Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas prezidents Uldis Klepers un Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolas vadītājs Gatis Kampernovs.

 Miks Bleija pavasarī ģeogrāfijas 34. olimpiādē arī bija izcīnījis 2. pakāpes diplomu un sudraba medaļu.

Pārpublicēts no lsm.lv

Datora versija