Mikam Bleijam – 2. vieta Ģeogrāfijas valsts olimpiādē un iespēja cīnīties par piedalīšanos Pasaules olimpiādē

18.04.2017
Mikam Bleijam – 2. vieta Ģeogrāfijas valsts olimpiādē un iespēja cīnīties par piedalīšanos Pasaules olimpiādē
11. un 12. aprīlī Rīgā notika Ģeogrāfijas valsts 34. olimpiāde.

Tā kā mūsu Ropažu vidusskolas 11. klases skolnieks Miks Bleija Pierīgas novadu ģeogrāfijas olimpiādē ieguva 1. vietu, tad viņš bija uzaicināto skolēnu sarakstā, lai piedalītos valsts olimpiādē, kura notika Latvijas Universitātes Dabaszinību centrā.

11.aprīlī bija 3 stundu garš tests, tad sekoja pusdienas (olimpiāde norisinājās Eiropas Savienības projekta ietvaros), pēc tam bija lauku un kamerālie darbi. Jāpiebilst, ka laika apstākļi bija nelabvēlīgi, jo lija un laukā pamatā bija darbs ar plānu. Uzdevumus gatavoja Jauno Ģeogrāfu skola, kas darbojas Ģeogrāfijas fakultātē. Žūrijā bija Starptautisko pasaules olimpiāžu uzvarētāji. Pirmajā dienā darbs beidzās tikai pirms pulksten 18. Uzaicināto skaitā bija 89 skolēni, no kuriem viens nebija ieradies.

Otrajā dienā darbu turpināja 85 skolēni ar ļoti grūtu testu. Pēc tam sekoja pusdienas un apbalvošana. Miks Bleija ieguva 2. pakāpes diplomu un sudraba medaļu. Tagad esam uzaicināto kandidātu vidū, lai jūnijā cīnītos par iekļūšanu pasaules ģeogrāfijas olimpiādē, kur  Latviju pārstāvēs 4 ģeogrāfu komanda. Esam jau tā ļoti priecīgi un apsveicam Miku Bleiju ar iegūto 2.vietu valstī, bet mūsu mērķis ir piedalīties Pasaules olimpiādē Serbijas galvaspilsētā Belgradā no 2. līdz 6. augustam. Vēlēsim veiksmi un gatavosimies, lai Miks Bleija nokļūtu Belgradā Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē.

Zaiga Armane,

Ropažu vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja, Mg. geogr

Datora versija