“Kriksīši” saņem sertifikātus par piedalīšanos projektā “Too much sugar”

02.03.2017
“Kriksīši” saņem sertifikātus par piedalīšanos projektā “Too much sugar”
28. februāris bija īpaša diena Ropažu novada pirmsskolas izglītības iestādes “Annele” “Kriksīšu” grupas bērniem un audzinātājām Sarmītei Apinei un Līvai Ūdrei, jo tieši šīs grupas bērni piedalījās tikai viņiem veltītā svinīgajā pasākumā PII “Annele” par godu eTwining projekta “Too much sugar” (Par daudz cukura) noslēgumam.

Katrs “Kriksīšu” grupas bērns no pirmsskolas izglītības iestādes “Annele” vadītājas Vēsmas saņēma sertifikātu par piedalīšanos projektā, savukārt visiem kopā tiek dāvinātas zirņu sēklas, lai kopā ar audzinātājām izaudzētu veselīgu un gardu uzkodu.

Kola satur daudz cukura, un arī čipsi nav veselīgi. Tos ēdot pārāk daudz, var palikt mazkustīgs un justies ļoti slikti, tāpēc ikdienā ir jāatsakās no pārāk biežas un pārmērīgas cukura lietošanas un vairāk jākustas, lai organisms justos labi un iztērētu visu ar pārtiku uzņemto enerģiju.

Šīs vienkāršās, taču ikdienā tik viegli aizmirstās pamatlietas, labi zina “Anneles” Zaķis un Kaķis, kā arī “Anneles” audzēkņi – īpaši “Kriksīši”, kuri cukura pozitīvās un negatīvās ietekmes pētījuši eTwining projekta “Too much sugar” (Par daudz cukura)  ietvaros. Kopā ar PII “Anneli”, eTwining projektā piedalījās arī PII  “Viršudārzs” no Rīgas un  PII “Ķipars” no Pastendes Talsu novadā.

“Kriksīši” kopā ar savām skolotājām iepazinās ar cukuru, pētīja, ko darīt, ja cukura patēriņš ir lielāks kā dienas deva un kopā ar savu sporta skolotāju Daigu aktīvi sportoja, dedzinot  kalorijas. Projekta ietvaros “Annelēni” pat izstrādājuši īpašu vingrojumu kompleksu, kuru ikdienā paši arī izmanto, lai veselīgi izkustētos.

 

Informāciju sagatavoja

Ropažu novada pašvaldības SA daļa

Datora versija